bomixov
04.04.2023 23:44
География
Есть ответ 👍

Дайте сравнительную характеристику природы северного кавказа и дальнего востока

209
216
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:

Vasyok228
4,5(90 оценок)

северный кавказ расположен на юге восточно-европейской равнины в области умеренно континентального и континентального климата. западная часть выходит к побережью внутреннего черного моря, восточная — к каспийскому морю-озеру. приморье расположено на юге дальнего востока, на побережье тихого океана, в области умеренного муссонного климата.

на северном кавказе температура летом -г20—25 с, зимой— о °с, годовое количество осадков на западе — около 600 мм, на востоке — около 200 мм. это объясняется действием разных типов воздушных масс; на западе достаточно влажные атлантические воздушные массы, на востоке — сухой континентальный воздух. поэтому западная часть расположена в области умеренно континентального климата, восточная — в области континентального (зима несколько холоднее, лето — теплее, меньше осадков)

unicorn337228
4,8(4 оценок)

Річкова мережа зон мішаних і широколистих лісів добре розвинена. На Поліській низовині у зв’язку з незначним похилом поверхні річки сильно меандрують. Мають широкі долини. Часто трапляються озера-стариці. Височина Розточчя є вододілом між річками басейну Чорного та Балтійського морів. Для річок Полісся характерні тривала весняна повінь після танення снігу із широкими розливами і зимова межень. Окрім снігу, важливим джерелом живлення для річок є підземні води, тому річки не пересихають навіть у найпосушливіші роки.
Долини річок на Подільській височині мають вигляд каньйонів, які прорізують осадові породи на глибину 50–200 м.
Головними річками є праві притоки Прип’яті, Десна, Дністер із численними притоками. Низка річок судноплавні. Дніпро перетинає зони лісів незначним відтинком, на якому в 1964–1966 рр. було створене Київське водосховище площею 922 км².
Найдовшою річкою зон мішаних і широколистих лісів України є Горинь – права притока Прип’яті. Загальна довжина – 659 км, протяжність у межах України – 577 км. Річка бере початок із джерела на Подільській височині на висоті 345 м у межах масиву гори Вороняки. Звідси й походить її назва: від староруського «горина» – «гориста місцевість». За 28 км від гирла Горинь розгалужується на два рукави і впадає в Прип’ять на території Білорусі на висоті 127 м. У середній і нижній течіях русло заболочене. Воно сильно звивисте: радіус кривизни меандр місцями досягає 20–40 м. Ширина річки зростає за течією від півметра до 60 м. Глибини коливаються від 1,4 до 11 м. Швидкості течії незначні: від 0,1 до 1,3 м/с.
Полісся – край чистих проточних прісних озер. Найвідоміші з них – Шацькі озера карстового походження. Серед них вирізняється унікальною за хімічним складом водою озеро Світязь. У долинах річок багато озер-стариць: Тур, Нобель, Любязь та інші. На Поділлі трапляються маленькі карстові озера. Їхні береги – чудове місце відпочинку. На Поліссі поширені різні типи боліт. Найбільш повно представлені низинні болота з річковим живленням. Найзаболоченішими є західні й північні райони Полісся. У 60–80-х роках XX ст. на Поліссі проведено радикальні меліоративні роботи, у результаті яких осушено значні площі боліт.

Популярно: География