Есть ответ 👍

10 комічних цитат із твору кайдашева сім'я

274
331
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:


1.«вони застали на дворі коло груші колотнечу: мотря лупила коцюбою лаврінових дітей, мелашка з бабою одгризались од мотрі і неначе гавкали через тин».

2.«ще груші не достояли, а лаврінові діти кинулись на їх, як бджоли на мед. мотря вибігла з коцюбою, побила дітей, ще й груші пооднімала. мелашка розлютувалась за своїх дітей, як вовчиця, кинулась до мотрі й трохи не здерла із неї очіпка»

3.« хата була мала й стара, вона розсунулась, випнула задвіркову стіну і ніби присіла на одпочинок, неначе стара баба»

4.«кайдашиха обернулась, глянула на вогнене море в челюстях, вихопила з печі ринку і накрила її ганчіркою.

5.«три молодиці вчепились до кочерги та до деркача, кричали, тяглись, сіпали ті причандали на всі боки»

6.«жіночий крик, гострі жіночі голоси стривожили його, і він почав кричать через сон диким, чудним голосом. йому приснилось, ніби в хату серед ночі вбігла коза з червоними очима, з вогнем у роті, освітила огнем хату, вхопила в передні лапи кочергу й почала поратись коло печі та все клацала до його червоними огняними зубами. він хотів підвести руку та перехреститься, але руки стали неначе залізні»

7.«кайдашиха помила по лікті руки й кинулась з злістю на діжу, як на свого ворога. тісто в діжі аж запищало і неначе заплямкало губами під її руками».

8.«молодиці перебрали язиком усіх дівчат на селі, пересудили багатих і бі»

9.«по другий бік тину стояла баба кайдашиха, висока та суха, неначе циганська голка, в запасці, в рясній білій, як сніг, сорочці, в здоровій хустці на голові. сліпе око біліло ніби наскрізь, як вушко в голці, хоч туди нитку затягай».

10.«кайдашиха все гукала на мотрю, а мотря ніколи не замовчувала свекрусі».


завжди цікаво подумати про те, що ж станеться з героями улюблених творів після завершення історії автора. можна довго фантазувати, представляти ті чи інші варіанти, але найчастіше сам твір має натяк на те, що ж відбувалося б надалі, якби автор продовжував писати. повною мірою це стосується і оповідання євгена гуцала «сім’я дикої качки».

у цьому оповіданні автор розповідає історію хлопчика юрка. одного разу він повертався разом зі своєю подружкою з . хлопчик не зловив риби, а тому хотів отримати хоч якусь користь в той день. крім того, він хотів покрасуватися перед дівчинкою, а тому відібрав кілька каченят у качки. він приніс їх додому і кинув там, хоча вони ніяк не могли проводить свого часу без води та без своєї мами-качки. пізніше дівчинка тося спробувала врятувати каченят, але було вже пізно. після цього випадку у юрка зіпсувалися відносини як з тосею, так і з іншими хлопцями, які були його друзями. зрештою хлопчикові стало дуже соромно за те, що він вбив каченят.

я думаю, що такі випадки в дитинстві можуть вплинути на подальше життя людини. якби євген гуцало продовжував свою розповідь, він би напевно показав, як сильно прояви совісті вплинули на юрка. після цього неприємного випадку з каченятами юрко напевно став би дуже уважно і обережно ставитися до всього живого, що його оточує. він би з особливим трепетом доглядав за свійськими тваринами і ні в якому разі не ображав би тих тварин, які живуть поза його будинком. юрко ще довгий час відчував би сором за той свій вчинок з каченятами, а навколишні люди напевно натяками нагадували б йому про цей випадок. втім, думається, що з тосею він рано чи пізно помирився б. ця дівчинка зовсім не схожа була на ту, яка може довго ображатися. до того ж, вона б напевно побачила б душевні страждання юрка з приводу його вчинку і пробачила б його.

чомусь мені здається, що таке трепетне і відповідальне ставлення юрка стосувалося б не тільки тварин, а й людей. він, як ніхто інший, відчув би цінність життя всього живого, що оточує людину. я не виключаю, що продовження історії від євгена гуцала полягало б у тому, що юрко знайшов би собі таку роботу, де йому необхідно було б всім оточуючим людям і робити їм тільки добро від чистого серця.

продовження твору евгена гуцала «сім’я дикої качки» зображувало б преображення головного героя юрка. читачі змогли б прочитати про те, як змінився цей хлопчик, які благородні і добрі людські якості він би почав проявляти. все це сталося б через ті муки совісті за той вчинок з каченятами.

Популярно: Українська література