Есть ответ 👍

Складіть і запишіть розповідь (5-7 речень) на довільну тему, використавши щонайменше два фразеологізми 20

229
478
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:


Сьогодні я прокинулася рано-вранці, тому що договорилась зустрітись з давньою подружкою оленою біля фонтану в обід. я цілу ніч не (стуливши очей) уявляла собі нашу зустріч. коли я підходила до фонтану, то я побачила як олена (стрімголов) бігла мені на зустріч. я була на (сьомому небі від щастя), тому що я так давно чекала на це побачення. ми довго сиділи біля фонтану та розмовляли. нам не треба було (ламати голову) про що нам спілкуватися. я навіть не помітила як швидко потемніло на вулиці. я знала, що це не остання зустріч, але все одно під час прощання з оленою моє серце завмирало, бо я так не хотіла її відпускати. прокинуться рано-вранці - дуже рано прокинутись. ламати голову -напружено, посилено думати, намагатися зрозуміти важке, складне; вирішувати що-небудь складне. не стуливши очей - безперервно не спати. бігти стрімголов -дуже швидко, стрімко бігти (нестися, кидатися). бути на сьомому небі від щастя - вираз безмежного щастя і глибокого задоволення. сердце завмирало- відчувати хвилювання, тривогу від подиву, радості, страху.

Андріївська церква будувалась як палацова, проте після смерті Єлизавети її викреслили зі списку палацових будівель. Ніхто про неї не дбав; церква поступово руйнувалась. Будівля старішала, у стінах з'являлись тріщини, підземні води розмивали фундамент. Були пошкоджені та частково втрачені елементи декору, а внаслідок некваліфікованого ремонту кінця 19 століття було видозмінено форму куполів. Так і не побудували дзвіницю, до того ж проект Растреллі на той час було втрачено. В 1968 році богослужіння в храмі припинили і створили музей. Наприкінці 70х років минулого століття в архівах вдалось віднайти проект церкви. На його основі київські реставратори здійснили необхідні роботи по відновленню споруди у первісному вигляді. Саме такою ми бачимо її сьогодні.

В Андріївській церкві був похований Андрій Миколайович Муравйов – мандрівник, історик, колекціонер, письменник. За життя він з любов'ю говорив про Київ та церкву. Милуючись панорамою, яка відкривається з Андріївської гори, він казав: "Увесь нижній Київ у ніг моїх, з усіма глибокими ярами його передмість."Справді, храм здіймається у височінь на одному з київських пагорбів у мальовничому куточку Києва над Подолом. Стрункий силует споруди неначе підхоплює і несе ритм рельєфу місцевості догори. З усіх боків церква виглядає по-різному, вражаючи виразністю свого обрису, ніби намальованого на тлі неба.

Сюди, на високий п'єдестал храму, в свій час приходили милуватись красою Задніпров’я Гоголь, Шевченко, Максимович та багато інших поціновувачів прекрасного. Природа і мистецтво ніби подали руки одне одному, - казали і кажуть люди під враженням пейзажу в сполученні з архітектурою чудового храму.

Популярно: Українська мова