Anya2587
01.05.2021 06:38
История
Есть ответ 👍

30 ! оцініть рівень розвитку наукових знань давнього китаю. які з відкриттів китайців були відомі іншим ? які винаходи, зроблені китайцями, були справжніми відкриттями? чому багато відкриттів, зроблених у давньому китаї, не стали надбанням інших народів?

219
491
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:

sirius830
4,4(90 оценок)

16: 08писемність, освіта та наукові знання у давньому китаї. практичне заняття 5писемність, освіта та наукові знання у давньому китаї. практичне заняття 51. які особливості давньокитайської писемності? якою була освіта китайців? у давньому китаї для письма послуговувалися ієрогліфами. китайських ієрогліфів налічувалося близько 10 тисяч. їх писали вертикальними стовпчиками згори донизу (стовпчики розміщували справа наліво). аби вважатися грамотним, китаєць мав вивчити щонайменше 7 тис. ієрогліфів. запам'ятати написання ієрогліфа, а тим більше відтворити його на матеріалі для письма досить складно, адже кількість рисок в одному ієрогліфі в різних комбінаціях могла сягати 52.для письма давні китайці спершу використовували кістки тварин і панцири черепах. пізніше писали на бамбукових чи дерев'яних дощечках. згодом китайці почали використовувати для письма шовкові стрічки, а від 1 ст. - папір.освіченим у китаї вважався той, хто опанував «шість мистецтв»: ритуал, музику, умів стріляти з лука, правити колісницею, читати, писати й рахувати.здобували освіту китайці в численних приватних школах, у яких «учителі-мудреці» самі набирали собі учнів. проте існували й державні ніколи. шкільництво в китаї отримало поштовх для розвитку після запровадження імператором у ді конкурсних іспитів. мета іспиту -відкрити шлях для чиновницької кар'єри найздібнішим, найкомпе-тентнішим випускникам. оскільки до уваги прали знання претендентів, охочих навчатися ставало більше, тож китайці почали масово записувалися в приватні конфуціанські школи.складіть план розповіді про писемність та освіту в давньому китаї, о)юрмулю-ючи пункти плану як питальні речення.працюймо самостійно. 
yana07072005
4,4(71 оценок)

борьба народа против установления ордынского владычества накалилась в 1327 году, когда вылилась в восстание против ордынцев. тогда была большая вероятность карательных последствий, однако этого удалось избежать прагматичной политикой ивана калиты.

хитрость его маневра заключалась в том, что он повел ордынцев на тверь, после восстания тех (для этого он получил ярлык от хана узбека). цель этого маневра – избежать набегов ордынцев на москву. после началось объединение земель под протекторатом калиты и его родственников. а что касается орды, то она слабела.

Популярно: История