ALXEN03
01.06.2020 14:23
Биология
Есть ответ 👍

Чому грунт одночасно налeжить до живойі і нe живойі природи

134
147
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:


Тому що він живиться дихає це жива ,а не жива тому,що він за значенням як корисна копалина
arihadid
4,4(55 оценок)

мутагени – це чинники, які здатні спричиняти мутації.можливість експериментального отримання мутацій вивчали г. а. надсон і г. с. філілов, г. д. меллер, в. в. сахаров, м. є. лобашов, і. а. рапопорт, с. м. гершензон та ін. встановлено, що будь-які чинники зовнішнього і внутрішнього середовища, які можуть порушувати гомеостаз, здатні викликати мутації. до найсильніших мутагенів відносять хімічні, фізичні й біологічні.

хімічні мутагени (формалін, іприт, колхіцин, пестициди, певні фармакологічні сполуки). пріоритет відкриття хімічних мутагенів належить радянським дослідникам. у 1933 році в. в. сахаров одержав мутації шляхом дії йоду, у 1934 році м. є. лобашов використовував аміак, у 1946 р. радянський генетик і. а. рапопорт виявив сильну мутагенну дію формаліну і етиленіміну, а ійська дослідниця ці. ауербах – іприту.

фізичні мутагени (іонізуюча радіація, ультрафіолетові промені, фотони світла, температура). уперше індуковані радіацією мутації були експериментально одержані радянськими вченими г. а. надсоном і г. с. філіпповим, які у 1925 р. спостерігали на дріжджах мутаційний ефект під дією іонізуючої радіації. у 1927 р. американський генетик г. меллер показав, що рентгенівські промені можуть викликати мутації у дрозофіли. для штучних мутацій часто використовують гамма-промені, джерелом яких у лабораторіях, зазвичай, є радіоактивний . останнім часом для індукування мутацій дедалі частіше використовуються нейтрони, які мають велику проникаючу здатність. одним із найнебезпечніших наслідків опромінення є утворення вільних радикалів з наявної у тканинах води. ці радикали мають високу реактивність і можуть розщеплювати багато органічних речовин, у тому числі й нуклеїнові кислоти.

біологічні мутагени (віруси і токсини ряду організмів, особливо цвілевих грибів). у ряді лабораторій було встановлено велику кількість хромосомних аберацій у культурах мікроорганізмів та клітин тварин і людини, які були вражені вірусами. виявилося також, що віруси викликають мутації у рослин і тварин. при цьому мутагенну дію мають не тільки патогенні для даного організму віруси. так, у дрозофіли отримали ряд мутацій дією вірусу лейкозу мишей. причина цього явища, мабуть, криється у здатності вірусів викликати глибокі зміни метаболізму клітини.

Популярно: Биология