Есть ответ 👍

Укажіть прцес під час якого рослини виділяють кисень

189
302
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:


§21. рослина - живий організм.

рослини самі створюють органічні речовини з неорганічних (автотрофний тип живлення).

мінеральне живлення – вбирання води з розчиненими в ній мінеральними речовинами і транспортування її до надземної час­тини рослини.

повітряне живлення - фотосинтез - природний процес, завдяки якому на світлі рослини перетворюють неорганічні речовини навколишнього середовища – вуглекислий газ з повітря і воду переважно з ґрунту – в прості органічні, при цьому в навколишнє середовище виділяється кисень (органела клітини здійснення фотосинтезу – хлоропласт). (свічка горітиме довше під ковпаком рослини, що була на світлі – доказ виділення кисню, під краплями йоду листок такої рослини посиніє – доказ утворення в освітленій частині листка крохмалю).

дихання - рослина вбирає кисень і виділяє вуглекислий газ, при цьому органічні речовини рослини , унаслідок чого вивільняється енергія. ця енергія насамперед потрібна самим росли­нам для забезпечення процесів життєдіяльності в нічні години, коли немає сонячного світла. (вапнована вода в темному місці з елодеєю стане каламутною – свідчить про виділення вуглекислого газу, який реагує з вапнованою водою).

унаслідок випаровування води листками посилюється надходження з ґрунту розчину поживних речовин та охолоджується рослина, усі процеси життєдіяльності рослини відбуваються лише за наяв­ності води, зазвичай поглинають багато води, для утворення органічних речовин використовують лише незнач­ну її кількість, основна маса води випаровується (випаровування води - це виділення з рослини водяної пари). воду випаровують усі частини рослини, а найінтенсивніше - листки. (в щільно закритій колбі із гілочками з листочками  через деякий час на стінках колби з'являться краплини води – доказ випаровування).

виберіть одну правильну відповідь.

1. зазначте органели клітини рослин, у яких відбувається фотосинтез: а) ядро; б) хлоропласти; в) вакуолі.

2. укажіть вегетативний орган рослини: а) квітка; б) насінина; в) пагін; г) плід.

3. визначте, чим процес фотосинтезу відрізняється від дихання: а) кисень поглинається; б) кисень виділяється; в) вуглекислий газ виділяється.

4. укажіть процес, під час якого рослини виділяють кисень: а) фотосинтез; б) дихання; в) випаровування води.

дайте відповідь на запитання.

1. що характерно для рослин?

рослина - це цілісний організм, якому, як і будь-якій іншій живій істоті, притаманне живлення (повітряне та мінеральне), дихання, обмін речовин, ріст, розвиток і розмноження, їх вивчає наука ботаніка (від грец. ботане - трава, рослина). організм більшості рослин складається з органів.

2. про що свідчить тісний взаємозв'язок усіх органів у рослинному організмі?

організм більшості рослин складається з органів. орган - це частина організму, яка має пев­ну будову та виконує певні функції, тому організм – це тісний взаємозв’язок усіх органів.

установіть, які процеси забезпечують вегетативні та генеративні органи рос­лин.

корені та пагони (пагін складається зі стебла та розміщених на ньому листків і бруньок) - це вегетативні органи рослини (виконують функції росту, живлення, обміну речовин, виділен­ня продуктів обміну тощо, тобто здійсню­ють різноманітні процеси життєдіяльності рослини).

квітка, плід і насінина - генеративні (від латинського слова генеро - народжую, відтворюю) органи квіткових рослин (забез­печують насінне розмноження). квітка - це та видозміне­ний пагін, у квітці формуються статеві клітини, що забезпечують утворення насіння.


1. срезайте цветы в вашем саду рано утром или до захода солнца, когда температура воздуха прохладная. острым секатором вы срезаете стебель цветка выше узлового соединения или там, где не имеется нераскрывшихся бутонов. поскольку вы срезаете цветы, то их необходимо непременно поставить в ведро с тёплой водой. 2. после того, когда вы их занесли в закрытое помещение, обрежьте стебель цветка острым ножом (незазубренным) по косой линии под струёй проточной воды. 3. всегда удаляйте листья, которые будут находиться ниже водной линии в вазе, но не удаляйте шипы роз, поскольку это имеет тенденцию сокращать жизнь цветов, которые будут стоять в вазе с водой. 4. обеспечьте условия для того, чтобы срезанные вами цветы были поставлены в воду и могли постоять в течение нескольких часов в прохладном и тёмном месте. этот процесс позволит цветам лучше поглощать воду. 5. поставьте срезанные цветы в вазу, наполненную тёплой водой. чтобы цветы не успели быстро завянуть, поставьте вазу в прохладное, хорошо проветренное место. не размещайте на длительное время вазу с цветами около негерметизированных фруктов или овощей, которые могут выделять этилен, газ, который ускоряет созревание, или в случае с цветами вызывать процесс увядания. 6. меняйте воду в вазе каждые два дня. в смешанных вариантах букетов цветов, различные цветы могут выделять сок, который может быть ядовитым для других типов цветов, которые находятся в вазе. часто меняя воду, вы можете избежать этой проблемы и продлить жизнь срезанных цветов. эти срезанные цветы были подрезаны в стебле, а затем помещены в вазу с водой. цветы, которые стоят в вазах, были срезаны с постоянных кустарников, которые вы обрезаете каждый год.

Популярно: Биология