Есть ответ 👍

1)в каком году и в связи с каким событием закончилась династия рюриковичей 2)объясните значение терминов заповедное лета и урочные лета

111
467
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:

555Sofia555
4,8(31 оценок)

Царевич дмитрий(сын ивана грозного)был убит в 1591году а в 1598 скончался царь федориванович (слабоумный старший сын ивына4) последний предстовитель династии рюриковичей  2)заповедные лета — в государстве конца xvi в. годы, в которые запрещался переход крестьян от одного феодала к другому в юрьев день осенний. важный этап закрепощения крестьян. урочные лета - в россии xvi-xvii вв. 5-15-летние сроки, в течение которых феодалы могли возбудить иск о возвращении им беглых крепостных крестьян. введены в 90-х гг. xvi в. соборное уложение 1649 г. установило сыск.

Ще у дохристиянський період східні слов'яни мали свою писемність. місцеве населення користувалося абеткою з 27 літер, з яких 23 відповідали грецькому алфавіту, а 4 (б, ж, ш, щ) мали слов'янське походження. літописна інформація про будову палаців княгині ольги, а також відкриття монументальної ротондоподібної архітектурної споруди, зведеної майже на 50 років раніше славнозвісної десятинної церкви у самому центрі київського дитинця, переконливо свідчать про те, що ще в дохристиянський період слов'яни мали високий рівень ремесла, певну його спеціалізацію, які давали змогу створювати монументальні споруди на основі синтезу власного досвіду та архітектурних впливів сусідніх народів. форсоване піднесення культури, поява нових культурних явищ. виникнення і становлення давньоруської держави сприяло помітному культурному поступу східних слов'ян, збагаченню новими здобутками. існування власної писемності та освіти — основна ознака цивілізованості народу. засвідчене археологами значне поширення грамотності на русі є безпосереднім наслідком розвитку давньоруської освіти. вже за часів володимира та ярослава мудрого шкільна освіта була важливою сферою загальнодержавної та церковної політики. про високий рівень розвитку освіти свідчить існуюча в той період диференціація навчальних закладів: палацова школа підвищеного типу (державний навчальний заклад, що утримувався за рахунок князя); школа «книжного вчення» (для підготовки священиків); світська (приватна) школа навчання (головним чином, для купецького та ремісничого міського населення).

Популярно: История