Есть ответ 👍

Символи й образи у повiстi «тіні забутих предків»

238
324
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:


образи:

1.іван палійчук – 19 дитина в сім’ї. часто проводив час в лісі, адже не відчував спокій поруч з людьми. згодом знайомиться з марічкою гутенюк – донькою ворожого роду. спочатку між ними зароджується дружба, а далі – кохання. через смерть батька іван пішов працювати на полонину, але повернувшись додому, він дізнається, що марічка загинула. 6 років про івана нічого не чути, на 7 рік він повертається додому і одружується з палагною. та весь час він згадує марічку. одного разу він побічив нявку в образі коханої, через що впав з гори і загинув.

2.марічка гутенюк – кохана івана. має великий талант: складає вірші, гарно співає. коли іван пішов в полонину, падає в черемош і гине, її тіло знаходять в іншому селі.

3.палагна – дружина івана. вона з багатої сім’ї, добра господиня. через байдужість чоловіка стає коханкою сусіда юри.

4.юра – сусід івана та палагни. мольфар, має надприродні здібності. стає коханцем палагни і намагається згубити івана.

у творі дуже багато міфічних символів:

1.символ води. з однієї сторони це джерело життя,   але з іншої – ріка смерті, яка забрала марічку.

2.земля – середній рівень буття. вона дуже схожа з характером головного героя, адже може бути як квітучою, животворною, так і сухою, мертвою.

3.міфологічні істоти : вони живуть поряд з людьми; іван знав, що на світі панує нечиста сила; в лісах повно лісовиків, часто блукає чугайстр, нявки розводять танки, в скелях ховається щезник; в ріках водяться русалки.  в кінці іван помирає саме через нявку, яка явилася в образі марічки. 


Непосидючий, майстер на різні вигадки, федько був страшенним розбишакою й халамидником: то шибку розіб'є з рогатки, то синця наб'є своєму другові, то змія відбере в хлопців. перший по силі на всю вулицю. але, незважаючи на все це, у федька було дуже багато друзів: і гриць, і стьопка, і спірка. хлопці його дуже любили й поважали. мабуть, тому, що він був чесним і порядним. усі знали, що маленький халамидник ніколи не брехав, навіть тоді, коли хлопця били за його пустощі він завжди говорив тільки правду, хоча, якщо б захотів, міг би завжди виправдатися. до того ж федько був справжнім другом, і хлопці знали про це. толя – син хазяїна будинку, у якому жила родина федька, – був дитиною ніжною, делікатною та смирною з "невинними синіми очима". завжди чистенький і чепурнешяшй, він зовсім не мав нахилу "до федькових забав" і ставився з погордою до мужицьких дітей. але якась невідома сила тягнула його до халамидника. толя – хитрий і підступний: він підбив федька на ризиковану подорож по кризі, мріючи про те, що той злякається, а хлопці з нього посміються а інша його вада – заздрість – штовхає його самого на кригу. федько рятує толю, ризикуючи власним життям, а цей брехун ще й звинувачує його в тому, у чому був винен сам. бешкетник виявився справжнім героєм і благородною людиною: хлопець збрехав перший раз у житті, щоб захистити зляканого толю від розгніваного батька, але заплатив за своє благородство надто дорогою ціною – власним життям. толя навіть після смерті федька не відчуває власної вини, навіть забирає чижика, збрехавши матері хлопця, ніби виграв його. він підлий і дріб'язковий толя –   егоїст, який думає тільки про себе, його не цікавлять почуття й думки інших, він не знає, що таке честь, совість, благородство, що значить бути справжнім другом. йому притаманні підлість, брехливість, хитрість, зрадливість, заздрість, пихатість та егоїзм. я впевнений у тому, що в толі школи не буде друзів, і мені б дуже хотілося мати такого чесного, благородного сміливого друга, яким був федько.

Популярно: Українська література