Есть ответ 👍

Сочинение по произведению" маруся" 40

133
444
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:


вася является главным героем повести короленко "в дурном обществе". вася- сын судьи, а значит не из бедной семьи. он был всегда сыт, одет, у него были игрушки с которыми он играл, а вот валек и маруся были детьми подземелья у них не было дома, игрушек, были всегда голодные и они не были уверены, что тыбуций их отец.

после того как умерла мать, отец васи перестал обращать на него внимание. он все время думал о матери. это и стало причиной того что сын становился бродягой. скоре всего именно это и объединило васю марусю и валька. в своем доме он считал себя чужим и никому не нужным. он часто сравнивал отношение собственного отца и отношения тыбуция с вальком.

вскоре валек и маруся стали для него близкими друзьями. дружба этих детей смогла дать им то, чего им так сильно не хватало. валек успокаивал васю, убеждая того, что его отец любит. их эти бедные дети были немыслемо рады знакомству с васей, ведь среди сверстников друзей у них не было.

вася сильно дорожил дружбой с вальком и марусей, в связи с этим он не винил их за воровство. он стал понимать что такое жить в нищите. в ситуации с куколкой у васи проявляется забота и доброта. он на столько сильно проявил свою заботу, что даже смог пожертвовать куколкой своей сестренки сони, которую ей подарила мама. препятствие между отцом и самим васей разрушился после этого случая. вася понял что его отец все же сильно любит его. эта учит человека быть милосерднее проявлять любовь и заботу к окружающим.


шекспірівський гамлет належить до так званих «вічних» образів, як відділяються від твору, що їх породив, та починають жити своїм життям у творах інших часів і народів.

спадкоємець датської корони гамлет вирушає на навчання до віттенберзького університету й там перебуває в непідходящому і, до того ж його найближчим другом стає нетитулована особа. принц дуже любить мистецтво, театр, сам пише вірші. дізнавшись про смерть батька, молодик приїхав додому до ельсинора, де він побачив, що й матері в нього, здається, більше немає… підозріла смерть короля, батька гамлета, ганебне раптове заміжжя овдовілої королеви гертруди… язик не повертається назвати її матір’ю! зустріч із привидом знімає заволоку таємниці з королівської смерти, тож винуватець названий. молодик вирішує передусім перевірити, чи не був привид просто галюцінацією. із цієї миті й починається народження «вічного образу»: перевірка приводить принця до страшних відкриттів, що дорогі йому люди зрадили його (мати, кохана офелія, полоній, лаерт, також розенкранц і гільденстерн, з якими він навчався в університеті).

гамлет цілком може ухвалити миттєве рішення та виконати його. так помирає полоній; вирішується доля розенкранца та гілденстерна; рвуться всі зв’язки з офелією, шкода, що вона виявилася такою слабкодухою.

коли гамлет бачить дядька, його рука тягнеться до шпаги, але хіба «мишоловка» влаштовувалася тільки для клавдія? найгірше те, що, крім гораціо, принцеві нема на кого покластися; бо датчани не зрозуміють його, хоч і люблять; їм ближчий лаерт, якого вони до замку. тому вбити клавдія – означає стати таким самим, як він, а для молодика немає нічого ганебнішого за це. він пустить у хід рапіру після того, як мати вип’є отруту, після зізнань лаерта, перед своєю неминучою смертю. його понесуть, як воїна, чотири капітани, а фортінбрас знає сенс у хоробрости та боягузтві.

цей образ настільки суперечливий і незвичайний, що люди, розмовляючи про гамлета, будуть говорити самі про себе. вічно.

Популярно: Українська література