Есть ответ 👍

Текст про вербу і калину 5-реченнь з додаванням до слів у-в (у полі), (в країні) 15 ів

207
275
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:


ліс та його скарби нерозривно пов'язані з життям людини. ліс дає притулок, їжу, деревину, яку використовують у виробництві та будівництві, у народних промислах і мистецтві та ще багато де.

але існують ще й рослини, що зараз сприймаються як певні символи. скажімо, улюблена рослина-символ у росіян — береза, у канадців — клен, а в українців символами є верба і калина. недарма кажуть: без верби та калини нема україни.

з давніх-давен українці шанували вербу. часто в українському краєвиді можна побачити її схиленою над самою річкою. казали: "де верба — там і вода". саме вербові гілочки використовували для розшукування під землею води. а там, де росте верба, — обов'язково буде вода. тому так часто в тих місцях копали криниці. верба сприятливо діє на воду, вербовий дух люблять бджоли. високо цінуються вулики з вербових дощок.

вербу завжди шанували. і зараз гілочки верби, освячені в останню неділю перед великоднем — вербну, вважаються магічними. був звичай, коли матері по черзі "били" свяченими галузками своїх дітей, примовляючи:

не я б'ю — верба б'є: будь великий, як верба, а здоровий, як вода, а багатий, як земля! з верби здавна виготовляли національні музичні інструменти: кобзи, бандури. також робили з неї меблі, ложки, човни.

без калини також не можна уявити життя традиційної української родини. кажуть, що в калині — материна любов і мудрість.

калина цвіте під кінець весни, після останніх заморозків. а щоб діти не ламали калини, дорослі казали: не ламайте калину, бо накличете мороз. наруга над цією рослиною вкривала людину ганьбою.

дивіться також

люди дуже цінували калину. дівчата прикрашали її цвітом коси, а коли достигали ягоди, то вішали їх грона попід стріхою.

у народній медицині не було кращих ліків від застуди, ніж калиновий чай, а для загоєння ран застосовувався відвар з верби. а скільки було цікавих обрядів, пов'язаних з калиною! калиновим цвітом чи оздоблювали вільце молодої. вірили: якщо зробити з калини сопілку, обов'язково народиться син — продовжувач роду.

ось скільки цікавого можна дізнатися про ці на перший погляд звичайні рослини. вшануймо ж ці давні символи, наш духовний світ, нашу спадщину!


На мою думку, праця і терпіння й справді все перемагають, адже без праці нічого не здобудеш, а успіх у праці неможливий без терпіння.  це доводить простий приклад. згадаймо, як ми вчилися писати. дуже непросто було навчитися чітко писати значки, та ще й однакової висоти, але терпіння і праця, щоденні вправи і свідоме ставлення до справи перемогли. і так у будь-якій ситуації можна досягти результату терпінням і працею.  про це свого часу писав великий філософ і письменник г. с. сковорода у своїх трактатах і байках, підкреслюючи важливість праці. наприклад, у байці "бджола і шершень" ідеться про те, що праця — необхідна умова життя, без неї не прожити. яскравим підтвердженням того, що саме праця і терпіння перемагають все, є життя головної героїні однойменного твору у. самчука "марія". праця їй зажити поваги односельців і матеріального статку. вона заробила сумлінною працею ту землю, що їй, сироті, дали у віно. та й потім, коли довелося починати будувати життя з корнієм, лише праця й терпіння марії навернути чоловіка до господарства, навчити бути хазяїном і людиною, яка вміє працювати й поважати працю інших.  підтвердженням думки про те, що терпіння і праця все перемагають, є, наприклад, історія життя видатної письменниці, драматурга і поета лесі українки. от уже кому не позаздриш! хвороба унеможливила нормальне життя для цієї жінки, позбавила її улюблених занять музикою, звичайних радощів, доступних усім. та вона не скорилася, а наполегливо працювала, вивчаючи іноземні мови, щоб, дядькові, м. драгоманову, мати змогу заробляти на життя. її терпіння і праця зробили можливим життя, сповнене радощів, як у всіх, навіть більше того.  отож усе це підтверджує, що праця і терпіння все перемагають. 

Популярно: Українська мова