Есть ответ 👍

Твір на тему "єдність природи і світу дитячої душі у повісті м.стельмаха "гуси-лебеді летять" на 1.5стр зошита з цитатами дуже прошу

214
221
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:


дитинство — це час мрій і безкінечних відкриттів, час, який згадується потім, немов казковий, повний вражень і щастя, радісних днів і маленьких прикрощів. саме таким, мабуть, поставав цей час і в спогадах прекрасного українського письменника михайла стельмаха, який народився в мальовничій місцевості на вінниччині. згадувалася йому матінка, така добра, ласкава, невтомна трудівниця, котра навчила свого сина любити кожну травинку, милуватися росою вранці та заходом сонця ввечері, вслухатися в «бентежні звуки далеких дзвонів», що їх струшують на землю з високого піднебесся оті казкові гуси-лебеді, повертаючись весною з далекого вирію.

уся родина, що оточує маленького михайлика, — це добрі й мудрі трудівники: мати, батько, дід дім’ян, колишній кріпак, дядько микола, якого прозивали бульбою, бабуся, яку дуже любив. саме вони вчать хлопчика бачити красу в цьому світі, докладати своїх рук до створення навколишньої краси, бути сильним і чесним.

образ гусей-лебедів, такий наче казковий, стає основним мотивом твору, символом чистоти людей праці, символом їхньої духовної щедрості: « прямо над нашою хатою пролітають лебеді. вони летять нижче розпатланих, обвислих хмар і струшують на землю бентежні звуки далеких дзвонів. дід говорить, що так співають лебедині крила. ми з любою підіймаємо голови до неба, до святково білих хмар і бачимо, як прямо із них вилітають гуси-лебеді і натрушують на хати, на землю і в душу, свою лебедину пісню». цей образ утілює у собі й ту казковість, якої сповнене дитинство, стають ключовим у спогадах письменника про той час, що свідчить і про його душевну чистоту, про те, що на все життя зберіг він здатність мріяти і дивуватися, наче дитина.

лебеді стають також символом відродження землі, життя, радості: «принесли нам лебеді на крилах життя, —каже дід дім’ян, — тепер, внучку, геть чисто все почне оживати: скресне крига на річках та озерах, розмерзнеться сік у деревах, прокинеться грім у хмарах, а сонце своїми ключами відімкне землю».

повість сповнена величезної пошани до трудівників землі, до старших, до всіх, хто творить красу й життя.

у повісті «гуси-лебеді летять» михайлові стельмаху вдалося втілити відвічне ставлення нашого народу до своєї рідної землі, до праці, до людини на цій землі, відобразити дитяче бачення світу, сприйняття краси, любові й мудрості.

цитати

« от і принесли нам лебеді на крилах життя,— говорить до неба і до землі мій ді у його руці весело поблимкує струг, яким він донедавна вистругав шпиці»

 

« святий дух з нами! і що це за хлопець! знову припав до чогось, наче замовлений. та спом’янись і спам’ятайся нарешті, бо осьдечки зараз усе полетить у піч! »

 

«привів, насте василівно, вам свого школяра. може, і з нього буде якийсь толк».

(батько)

«а я таки довго шукав її. три роки в сідлі проїздив. тому доля й нахилилась до »

(парубок, наречений мар’яни)

«увесь піде в мене,— це, по нас обох уже видно,— і в хаті стало весело, а мені й за хатою світило »

(дядько микола)

« прямо над нашою хатою пролітають лебеді. вони летять нижче розпатланих, обвислих хмар і струшують на землю бентежні звуки далеких дзвонів. дід говорить, що так співають лебедині крила. ми з любою підіймаємо голови до неба, до святково білих хмар і бачимо, як прямо із них вилітають гуси-лебеді і натрушують на хати, на землю і в душу свою лебедину пісню.

і хороше, і дивно, і радісно мені, малому, в цім світі

а лебеді летять, над моїм над моїм життям! »

 

«принесли нам лебеді на крилах життя, — каже дід дем’ян, — тепер, внучку, геть чисто все почне оживати: скресне крига на річках та озерах, розмерзнеться сік у деревах, прокинеться грім у хмарах, а сонце своїми ключами відімкне землю».


ответ:

главная › школа › сочинения (укр)

бережи природу. твори для школи

1) кожна людина має любити і захищати природу. від нас і тільки від нас, людей, залежить, якою вона буде. якщо ми будемо забруднювати навколишнє середовище, бездумно знищувати її дари, незабаром вона просто загине або стане такою, що люди не зможуть вижити. тому дуже важливо бережно ставитися до природи і до всіх її мешканцям.

2) люди живуть на планеті більше двох тисяч років. за цей час не завжди до природи ставилися обережно, особливо у період бурхливого розвитку прогресу. тому ми, діти, повинні дорослим не тільки берегти природу, але й відновлювати її. вирощувати квіти, годувати птахів, садити дерева, не залишати після себе сміття. а ще треба добре вчитися. бо знання зберегти природу від загибелі.

адже природа потрібна не лише нам, але й майбутнім поколінням — усім!

Популярно: Українська література