Есть ответ 👍

Твір на тему "давня українська література" іть будь ласка

287
349
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:


писемність на східнослов’янських землях існувала задовго до прийняття християнства. матеріалом для письма у київській русі був дорогий пергамент. рукописи оздоблювали різними орнаментами. зшиті рукописи оправляли у книги. палітурками слугували дерев’яні дощечки, які обтягували або дорогою тканиною, або інкрустували сріблом чи золотом.

 

основою мови київської русі була жива давньоруська мова.

 

найдавнішими рукописними пам’ятками є остромирове євангеліє, початковий літопис, «повість временних літ», київський літопис, «поученіє» володимира мономаха, «слово о законе и благодати» іларіона, а також «слово про похід ігорів».

 

слід згадати нестора-літописця, видатного давньоруського письменника, який об’єднав усі попередні літописи, відредагував і доповнив новими матеріалами про початок русі; показав її місце в історії світу: «се повьсти временьньгх льт, откуда єсть пошла земля, кто в киевь нача первье княжити и откуда земля стала єсть». особливо докладно нестор розповідає про східнослов’янські племена, їхні закони і звичаї, розкриває загальноруський патріотизм у класовій боротьбі. важливо те, що дізнаємося з «повісті временних літ» про початок слов’янської писемності (основоположники кирило і мефодій), про опікування ярослава мудрого освітою, культурою, будівельною справою…

 

отже, ця пам’ятка розкриває перед нами тривалий період історії давньої русі.

 

київський літопис був продовженням традицій «повісті временних літ». за хронологією були об’єднані у певні цикли повісті та оповідання про життя, злочини і смерті князів. мабуть, головне те, що народ виступає тут могутньою патріотичною силою, визначає суспільне і політичне життя держави.

 

важливим явищем була поява циклу творів під назвою «поученіє» володимира мономаха. дітей він повчав жити за законами християнської моралі: слухати старших; дбати про тих, хто потребує ; щоб слова не розходилися із ділом; не вести розпутне життя; переборювати лінощі, бо вони гублять людину. на основі власного життя він застерігав дітей від нерозважливих вчинків.

 

вагомий внесок у розвиток ораторського мистецтва вніс київський митрополит іларіон своїм твором «слово про закон і благодать». по суті це церковно-політичний трактат, який був написаний під час війни русі з візантією. автор говорить про обшир християнської віри і цим самим створює власну патріотичну версію всесвітньої історії, указуючи на місце русі в ній.

 

звичайно ж, оригінальною пам’яткою є «слово про похід ігорів». це найвеличніший твір світового героїчного епосу. автор не відомий, але це людина рідкісного поетичного таланту, бо створив шедевр про боротьбу русичів з половцями. основна ідея твору — заклик руських князів до об’єднання, бо тільки спільними силами можна здолати ворога, захистивши цим свою батьківщину.

усі ці твори є гідним внеском у скарбницю світової духовної культури.


Укнизі «русалонька із 7-в або прокляття роду кулаківських» марина павленко вірно дотримується свого творчого принципу — писати про реальне життя і реальних людей, які завдяки фантазії потрапляють в нереальні ситуації. така позиція імпонує читачеві-підліткові, який вважає себе дорослим, але в душі залишається дитиною. головна героїня книги — чуйна до людей, кмітлива софійка — розпочинає своє дослідження, щоб своєму однокласнику вадиму кулаківському позбавитися родового прокляття. поступово, крок за кроком, вона дізнається про страшну провину прапрадіда кулаківського. з казкового арсеналу чарівних предметів, які, зазвичай, героям казкових повістей, софійка задіяла лише старовину дерев’яну шафу, спроможну переносити героїню у будь-який час. марина павленко відобразила характерну прикмету сучасності: інтерес підростаючого покоління до історії україни, краєзнавчих пошуків, дослідження старовинних пам’яток архітектури, вивчення свого родоводу. читач «русалоньки із 7-в або прокляття роду кулаківських», глибше пізнає минулу епоху, знайомиться з старовинними традиціями і . софійка — героїня книги «русалонька із 7-в або прокляття роду кулаківських». у повісті вдалося відтворити колоритні типажі сучасних школярів, їхню поведінку, сучасну сленгові говірку. марина павленко відзначила, що прототипом образу софійки стала її старша донька. досить яскраво представлений у книзі образ самовпевненого учня вадима кулаківського, в якому уособлений психологічний портрет сучасного підлітка. незважаючи на матеріальне благополуччя (його батьки-заробітчани надсилають достатньо грошей), він відчуває самітність і безпорадність. софійка, побачивши невідомий бік життя вадима, вирішила йому.

Популярно: Українська література