Есть ответ 👍

Ідея соборності та незалежності україни за романом п куліша чорна рада

166
232
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:

vanich2004z
4,8(77 оценок)

Яни фига не поняла но вот

у будь-які часи знаходилися сміливі люди, які щиро прагнули до об’єднання українського народу, до збереження української державності. дуже довго це не вдавалося, та українські поети і письменники не раз торкалися цієї теми та відображували її у своїх творах. одним з перших в українській літературі питання боротьби українського народу за свободу та незалежність торкнувся талановитий український письменник м. куліш. герої його творів перші перенесли боротьбу проти зовнішніх ворогів на внутрішніх і направили свої зусилля на здобуття релігійної, політичної та національної свободи й незалежності.

у романі п. куліша «чорна рада» ми спостерігаємо різні погляди на незалежність та соборність україни. наприклад, в образі сомка автор відображує власний ідеал українського гетьмана, розумної, талановитої, освіченої людини, здатної об’єднати всі українські землі сильною рукою і створити могутню державу, рівну серед інших європейських держав. для цього, на погляд головного героя, треба було утвердити панування старшин, які б тримали голоту в покорі, та встановити в країні мир, піднести її освіту і культуру.

але, на жаль, тогочасна влада була проти і потрібні були дипломатія та хитрість, а найголовніше — вміння згуртовувати навколо себе однодумців. слід зазначити, що сомка зрадили саме його полковники, у яких він був упевнений. крім того, треба було подумати про встановлення хоч якоїсь соціальної справедливості і полегшення становища трудового народу. на жаль, усього цього у славного наказного гетьмана не було, тому він і програв та поплатився своїм життям за нереальну ідею.

гине полковник шрам, палкий прихильник об’єднання окремих частин розрізненої україни, прихильник становлення міцної гетьманської влади і створення автономної республіки. дивним чином його патріотизм поєднався з поверхневим ставленням до пересічних українців, зокрема запорожців. про який же мир у цьому випадку може йти мова, коли пересічні українці в результаті кровопролитних воєн не можуть отримати нічого, окрім нового тиску з боку можновладців?

і козацька старшина, і запорожці, і простий народ, як уже часто бувало на нашій рідній землі, виявилися занадто довірливими до фальшивих обіцянок представників влади, до обіцянок чергового претендента на булаву українського гетьмана і чин російського уряду. в епоху, яку відтворив у своєму романі «чорна рада» п. куліш, посилився гніт поневоленого українського народу, тиск північних сусідів, кривавий розбрат, а крім того, нехтувалися усі права, які були здобуті у визвольній боротьбі наших співвітчизників проти польської шляхти.

Relig1d
4,5(62 оценок)

Когда человек вмешивается в закономерные и устоявшийся законы природы, происходит дисгармония. именно в произведении "собачье сердце" булгаков раскрывает данную проблематику. профессора, великие деятели науки, все они составляют большую проблематику, которая заключается в вершении ими судьб обычных людей. как они могут изменять ее? такие серьезные вопросы ставит булгаков в своем произведении. в рассказе, действует равно, как и бытовые реалии, так и элементы фантастики.  профессор преображенский - демократ, деятель науки, ее преданное святило. со своим борменталем, он решается провести необычный эксперимент, по пересадке человеческого гипофиза  бродячему псу.  после успешной пересадки гипофиза, все кажется весьма успешным, а эксперимент - феноменальным, но если смотреть на все это не с научной стороны, а с бытовой, то результаты плачевны. получается некая "гремучая смесь" гибрида убитого в драке пьяницу  клима чугункина и дворового, бесхозного пса. он груб, нагловат и ставит перед собой выбиться в люди, так как считает себя "ничем не хуже других". чем человек отличается от животного? способностью мыслить, рассуждать, а также человек имеет немаловажное  духовное начало. тогда как шариков, может стать истинным человеком? ответ прост - никак и никакой эксперимент не . у него также сохраняются животные рефлексы, некие низменные позывы, вспомните как он охотиться за соседской кошкой.  как мы знаем любой эксперимент, бывает удачным или неудачным. как в последующем док. преображенский не старался сделать из шарикова человека, лучше не становилось. его жизнь превратилась в хаус и беспорядок. профессор преображенский решается исправить свою ошибку и превращает шарикова обратно в пса.  подведя итог, можно смело сказать, что сердце шарикова - собачье и человеческим оно, никогда бы не стало.  p/s спец. для вас писал, надеюсь )

Популярно: Литература