Katuchka001
23.10.2022 17:01
История
Есть ответ 👍

Рассказать о причинах успехов войска батыя.

271
423
Посмотреть ответы 3

Ответы на вопрос:

kazashkatv
4,7(62 оценок)

19 декабря, 1237 год - 770 лет назад началось вторжение войск хана батыя в пределы руси … первой на пути завоевателя рязань. город мужественно оборонялся, однако, не дождавшись , на седьмой день пал и был практически стёрт с лица земли. владимира после смерти начался интенсивный процесс распада великой киевской державы. русь терзали бесконечные княжеские междоусобицы, в которых на правах союзников активно участвовали кочевники-половцы. новгородская земля все более дистанцировалась от далёкого киева как самодостаточное государство. независимое и наконец, из славяно-финских дебрей выросло как самостоятельная амбициозная сила когда княжество, суздальское правителем стал сын владимира мономаха князь юрий долгорукий. о великим был он что том, киевским, знают сегодня зато он известен всему свету тем, что на далёкой окраине его суздальской вотчины маленький городок главные причины его побед были 1)сначала он думал 2)он всегда знал, что он сильнее противника 3)он воевал не умом, а силой, хотя он был силён
babkaaalina
4,4(31 оценок)

Истратегический успех + мощное снаряжение
Fajeh
4,7(4 оценок)

Дмитро Данилюк, дослідник історії Закарпаття, говорить про Федора Корятовича як князя Карпатської Русі у 90-х роках XIV століття, дати його життя визначає так: ? — 1414. На думку Михайла Лучкая, Федір Корятович народився десь на початку XIV століття і в дев'яностих роках цього століття він не міг воювати із князем Литви Вітовтом Великим, бо тоді «міг би мати вже понад дев'яносто років».

Згадується в джерелах на межі XIII–XIV століть. Мав від батька волость у Новогрудському князівстві, Гомельське князівство. Йому підпорядковувався молодший брат Василь — князь Бозький.

Князі Юрій, Олександр та Костянтин Корятовичі після битви на Синіх Водах (1362) стали володарями Подільського князівства. З 1377 року були ленниками Угорщини.

Близько 1389 року Федір Коріятович успадкував Поділля по смерті старших братів. 1392 року вступив в союз з Свидригайлом — на той час князем Вітебським, що також противився політиці Ягайла, спрямованій на повне підпорядкування удільних князівств аж до їх ліквідації; надав своєму слузі Бедришку села на Поділлі.

Восени 1393 року молдовсько-подільські війська зазнали поразки; Федір Коріятович покинув Поділля під натиском Вітовта і з сім'єю виїхав в Угорщину, сподіваючись з до Сигізмунда продовжити боротьбу. Поділля було залишено на воєводу Нестиса, якому на до прибули молдовські та угорські загони. Був прийнятий угорським королем Сигізмундом I і з 1393 року став паном Мукачівської домінії на Закарпатті.

1395 року Вітовт забрав від нього різні міста, зокрема, Скалу. У 1393—1414 роках був власником Бардіїва. Заснував монастир у Мукачеві (тут подібно був похований) і привів на Закарпаття близько 40 тисяч українців з Поділля (деякі історики вважають це легендою).

1402 року появився на Поділлі після втечі Свидригайла, при до і брата Василя, який утримав Бозьке князівство, пробував відновити свої права. Подільські старости його ув'язнили; ціною свободи для братів були акти (пол. homagialne) Ягайлу (Василь склав 1 липня 1403 року в Грубешові, Федір через кілька днів в Щекарові). Зрікся дідицтва, пробачив королю та шляхтичам ув'язнення, отримав свободу.

У документі за 1408 рік титулувався «Dux Podoliae et comes comitatus de Beregh» всупереч підписаним у 1403 році актам.

Популярно: История