prosto52
05.10.2021 13:02
История
Есть ответ 👍

Які спільні та відмінні риси католицької та провославської і!

243
434
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:


Всі східні церкви традиційно розділені на дві великі групи: дохалкедонські церкви, з тих чи інших причин не визнали визначень халкідонського собору, і халкідонські церкви, які визнали рішення цього собору. в силу неприйняття христологічних формулювань ефеського або халкідонського соборів так звані дохалкідонські церкви, очевидно, вважалися, несторіанськими або монофізитськими. сьогодні, завдяки міжконфесійному богословському діалогу, вдалося з'ясувати, що різні формулювання не порушують спільності віри в таємницю христа - істинного бога й істинної людини. тому сьогодні всі ці церкви називають «древніми східними церквами» або «східні православні церкви». решта східних церков, що не знаходяться в спілкуванні з церквою риму, називають східними церквами візантійського обряду, і часто під узагальнюючим терміном «православні» маються на увазі віруючі саме цих громад, оскільки їх присутність в європі найбільш помітна, а контакти найбільш часті. віруючих православних церков не можна плутати з віруючими східних католицьких церков, що знаходяться в спілкуванні з римом, хоча схожість між ними велика - в тому, що стосується здійснення богослужінь, духовності, богослов'я та дисципліни. православні богослови, що міркують про відмінності між католиками і православними, перш за все мають на увазі католиків латинського обряду.-спільні

по-перше, в католицизмі і православ'ї по-різному тлумачиться догмат сходження святого духа: у католиків — від бога-отця і бога-сина (згідно з рішенням толедського вселенського собору 589 р. про філіокве); у православних — від бога-отця.

по-друге, немає згоди між католиками та православними і з питання щодо буття людей після їхньої смерті. у православ'ї — це рай і пекло, у католицизмі — ще й чистилище. вчення про чистилище розробив італійський середньовічний філософ, знаменитий систематизатор схоластики фома лквінський (1225—1274), а догмат про нього прийняв у 1439 р. флорентійський собор і підтвердив у 1562 р. тридентський собор.перші п'ять століть існування християнська церква була під владою авторитету папи римського. це завдавало безліч труднощів східним церквам, що концентрувалися навколо константинополя. суперечності виявилися непримиренними. розкол у християнстві став неминучим. незважаючи на спроби подолати його, він існує і в наш час.

католицька церква — найбільше відгалуження у християнстві. вона об'єднує майже 60 % християн, вважає себе представницею першої форми їх релігії. за століття після розколу в ній склалися догмати, культові ритуали й обряди, що суттєво відрізняються від православних.-відмінні 

artem16021artemka16
4,4(88 оценок)

В1951 году с отличием окончил ремесленное училище в подмосковном городе люберцы, получив специальность формовщика-литейщика, и одновременно школу рабочей молодежи. в том же году продолжил учебу в саратовском индустриальном техникуме, который окончил в 1955 году. будучи студентом техникума, поступил в аэроклуб и навсегда связал свою жизнь с авиацией. слова летчика-инструктора дмитрия мартынова о том, что юрий гагарин будет замечательным летчиком, стали решающими в его судьбе. в аэроклубе юрий гагарин совершил свой первый полет. в 1955 году поступил, а в 1957 году окончил 1-е чкаловское военное авиационное училище летчиков имени к.е.ворошилова в оренбурге по первому разряду. и по собственному выбору был отправлен в заполярье в одну из авиационных частей северного флота. в конце 1950-х годов среди молодых летчиков-истребителей начался набор для переучивания на «новой технике». тогда еще никто открыто не говорил о полетах в космос, поэтому «новой техникой» именовали космические корабли. 9 декабря 1959 года гагарин написал заявление с просьбой зачислить его в группу кандидатов в космонавты. уже через неделю его вызвали в москву для прохождения всестороннего медицинского обследования в центральном научно-исследовательском авиационном госпитале. в начале следующего года последовала еще одна специальная медкомиссия, которая признала старшего лейтенанта гагарина годным для космических полетов. 3 марта 1960 года приказом главнокомандующего ввс к.а.вершинина юрий был зачислен в группу кандидатов в космонавты, а с 11 марта приступил к тренировкам.

Популярно: История