варай
05.06.2023 01:41
История
Есть ответ 👍

Докажите, что петр 1 проводил политику протекционизма и меркантилизма

129
494
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:

andryxaxaxa
4,4(2 оценок)

Вот вам ответ
Abigael
4,8(23 оценок)

ответ:

опрацювавши цей параграф, ви зможете: пояснювати, якими були умови розвитку культури на українських землях у xvi ст.; характеризувати розвиток української мови в цей період; розповідати про розвиток шкільництва; визначати основні досягнення у книговиданні й літописанні; пояснювати поняття і терміни «сім вільних наук», «слов’яно-греко-латинська школа», «колегія», «академія», «острозька біблія».

1. як у другій половині xiv — xv ст. розвивалася на українських землях освіта? 2. як розпочалося українське книговидання? 3. як у цей період на українських землях продовжувалася традиція літописання?

1. умови розвитку української культури в xvi ст.

період xvi ст. характеризується подальшим розвитком української культури. проте умови, у яких він відбувався, були досить складними.

головною передумовою розвитку культури будь-якого народу є наявність власної держави. на жаль, відсутність державності в українців у цей період спричинила залежність розвитку культури від політики урядів країн, у складі яких перебували українські землі.

унаслідок люблінської унії 1569 р. в межах однієї держави опинилася більша частина українських земель. це, з одного боку, сприяло їх культурному зближенню, а з іншого — спричинило процеси полонізації та окатоличення українців. важливе місце в культурному розвитку цього періоду належало церкві. укладення берестейської унії 1596 р. призвело до поглиблення кризи православної церкви та втрати нею свого привілейованого становища в суспільстві, що негативно позначилося на розвитку української культури.

у xvi ст. українська культура зазнавала впливу культурно-ідеологічних течій, що панували в цей час у європі. із заходу на схід українськими землями поширювалися віяння, пов’язані з відродженням, реформацією та контрреформацією. українські культурні діячі, сприймаючи нові європейські ідеї цієї доби, шукали в них шляхи розв’язання тогочасних проблем своєї батьківщини.

2. розвиток української мови.

у xvi ст. писемну мову українців і білорусів називали руською. у великому князівстві литовському вона була офіційною мовою, якою були написані литовські статути, здійснювалося діловодство в судах і установах тощо.

у текстах багатьох тогочасних документів дослідники визначають вплив усної народної мови. вважається, що в xvi ст. в руській мові під впливом усного народного мовлення з’являються риси української літературної мови.

объяснение:

на

Популярно: История