Есть ответ 👍

10 прислівя які мають стилістично забарвлені слова

130
281
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:


Прислівя не знаю но знаю словаабракадабра  (лат. abracadabra – заклинання) – магічна формула, таємне  слово, замовляння; синонім безглуздя, нісенітниці, незрозумілого набору слів.

абсолютна теперішність  (лат. аbsolutus – необмежений) – те саме, що й  історична теперішність.

абсурд  (лат. аbsurdus -безглуздий) – безглузді твердження; вислови, позбавлені раціонального змісту. абсурд відрізняється від  нісенітниці: нісенітниця не істинна, проте не хибна, а абсурдний вислів осмислений і внаслідок своєї суперечності є хибним.

автентичний текст  (гр. authenticos – справжній) - достовірний текст певного автора.

автобіографія  (гp.  autos - сам, вiоs - життя, grapho – пишу) –  власний опис свого життя.

автонім  (гр. аutos – сам і onoma – ім’я) – справжнє ім’я автора, на противагу імені вигаданому – псевдоніму .

автор  (лат. аu(с)tor – створювач) – творець тексту, промови, наукового дослідження тощо.

автореферат  (гр. аutos – сам і лат. referre – допові) – короткий виклад автором змісту своєї наукової праці.

авторські слова –  1)  грам.: слова, з яких до тексту вводять пряму мову; 2) слова, що належать тільки певному автору і не підлягають змінам:   авторські слова тараса шевченка, авторські слова івана франка.

агіографія  (гр. hagios – священний і grapho - пишу) – різновид церковної літератури; оповідання про життя осіб, яких церква проголосила святими.

агітаційна промова  (лат. agitatio  –  спонукання до чогось) –  промова, що зосереджується на якому-небудь політичному питанні, ідеї, факті, містить заклик до певної діяльності й адресована до широких мас.

аграматизм  (від гр. аgrammatos – нерозбірливий) – порушення мовлення людини, що виявляється у неправильному використанні граматичних елементів і форм.

адаптація  (лат. adaptatio - пристосування) - пристосування тексту до можливостей сприймання читача.

адгортація  (лат. аdhortatio – ) – те саме, що й протропа.

акростих  (гр. akrostichos – крайній рядок) –  вipш-загадка,  в якому початкові букви рядків слово-вiдгадку:


Свою спадщину — київ — князь ярослав мудрий прикрасив не гірше від найяскравіших міст світу. дехто натякав князеві на його марнотратство: навіщо то золото? і навіщо церкву поставлено на пагорбі? але князь ярослав знав, що робив. нехай усі — і чужоземці і мандрівники, і друзі, та й вороги — одразу бачать, який багатий, красивий і могутній київ.  київський софійський обор дає нам уявлення про велич і красу архітектури київської русі. в усій європі жодна споруда її т. не могла зрівнятися з київським собором, завдовжки без виступів він 37 метрів, завширшки — 55. храм має п'ять нефів — поздовжніх коридорів, які на східному фасаді завершуються п'ятьма вівтарними напівкруглими виступами — , внутрішньою і зовнішньою галереями. із західного боку височать дві башти зі , що ведуть на другий поверх. вінчають собор тринадцять куполів, які поступово збільшуються від малих по краях до найбільшого центрального. купол і дах вкриті листовим свинцем.  архітектурі органічно відповідає розпис будівлі, який мав на меті звеличити державу. мозаїки і фрески суцільними килимами огортають стіни, склепіння і стовпи собору, серед яких височіє під куполом велична постать оранти. важко переоцінити художню вартість софійських мозаїк. вони, безумовно, є пам'ятниками мистецтва світового значення, що дійшли до нас у своїй первісній красі.  фрески софії збереглись менше, ніж мозаїка. багаторазові реставрації завдали багатьом картинам непоправної шкоди.  київська софія — справжня скарбниця давньоруської культури, невмируще джерело знань про далеке минулого нашого народу. нині — це всесвітньо відомий музей. 

Популярно: Українська мова