Есть ответ 👍

Контрольний твір по творчості м. коцюбинського дорогою ціною.

202
286
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:


м. коцюбинський працював у різних літературних стилях. його повість «дорогою ціною» поєднує елементи романтизму та реалізму, але письменника  вважають одним із засновників модернізму в українській літературі. як і модернізм є не просто стилем чи літературним напрямом, а й цілим світоглядом, який втілювався у безлічі мистецьких відгалужень. так, м. коцюбинський створив виразно імпресіоністичний твір «інтермеццо», звертався письменник і до експресіонізму, – зокрема, у творі «цвіт яблуні». розкажіть про історичну ситуацію, яка зображена у повісті «дорогою ціною». повість «дорогою ціною» описує часи кріпаччини. це один з найскладніших періодів української історії. коли поневолене селянство страждало, під ярмом кріпатчини, знаходились люди, які ладні були віддати життя за свободу, не вміють коритися антигуманному суспільному порядку. саме таких людей і зображує коцюбинський у своєму творі. схарактеризуйте головних персонажів повісті. розкажіть про образ івана котигорошка.

іван котигорошко є одним з другорядних образів повісті. але цей образ письменникові вдалося змалювати яскравим, не менш живих та індивідуальнихобразів головних героїв остапа та соломії. іван котигорошко постає перед читачем людиною рішучою, твердою у своїх рішеннях та вчинках, він понад усе цінує дружбу, ладний пожертвувати власним життям заради друзів. що ви можете сказати про жанрову приналежність твору. твір «дорогою ціною» є епічним твором, який належить до жанру повісті. мир епічного твору визначається за його обсягом, кількістю персонажів, про-міжком часу, який зображено, кількістю сюжетних ліній, композицією та іншими чинниками. за жанровим різновидом цей твір є пригодницькою повістю. визначіть пафос твору.

назвіть проблеми, порушені у творі м. коцюбинського «дорогою ціною». як вони відображуються у назві повісті? окрім соціальних проблем, м. коцюбинський у своїй повісті звертається до проблем філософських: чи є свобода потребою людини? якою ціною вона може дістанатися? як оцінює свободу людина? як зберегти свою душу в антигуманному світі? на всі ці питання намагається дати відповідь автор. назва твору зумовлена не тільки сюжетом твору, а й його проблематикою: свобода людини – настільки важлива потреба людського духу, що її варто здобувати навіть такою дорогою ціною, як власне життя. чи вважаєте ви цей твір і досі актуальним? обгрунтуйте свою думку.

часопростір – одна з важливих складових літературного твору. це не тільки зображення тих чи інших подій і їх розташування у часі, але набагато більше. час у літературному творі об’єднує і власне хронологічний перебіг подій, і ретроспекції у минуле чи майбутнє, і час символічний, як: образи ночі, дня, світанку – часто вони несуть певне символічне навантаження. так само і простір поєднує простір реальний і простір символічний, простір уяви персонажів тощо.


Античний світ, ми бачимо, що суть міфології стає зрозумілою лише при з’ясуванні особливостей первіснообщинного устрою, коли він сприймається як життя однієї величезної родової общини. так само і в міфі узагальнюється все різноманіття природних явищ і людських стосунків. можна уявити, які особливості мав міфологічний світогляд, взявши за приклад міф про прометея. у міфі не виділяють себе з навколишньої природної стихії людина і суспільство, там все з’єднане в єдине ціле: природа, суспільство і людина. мабуть, не один герой не здобув такої популярності, як титан прометей. це, напевно, сталося тому, що він, як ніхто інший, дуже багато зробив для людей. прометей ів нещасних смертних, які повинні були загинути від гніву громовержця зевса. він розумів, що не зможе врятувати людей, якщо заховає їх в лісі або в печері, адже ніхто і ніде не може сховатися від всюдисущого ока богів. загибель людей була вирішена, врятувати людство могло лише знання та розуміння того, що відбувається в природі. зробити людей сильними, відважними можливо було завдяки розуму, знанням законів природи, вмінню пристосовуватися до положення і протистояння, заняттям ремеслами. прометей навчав людей ремеслам, заняттям мистецтвом і робив все для того, щоб в них з’явилася мрія і віра в майбутнє. здобувши знання і уміння, люди перестали до жаху боятися богів, і хоч продовжували поважати їх силу, та сподівалися на себе. будучи безсмертним, прометей був приречений цілі століття зносити нестерпні муки, котрими його покарав зевс. якби він попросив вибачення, підкорися громовержцю, той з радістю прийняв би його знову на олімп. але ще більш зевс хотів, щоб прометей розповів про його долю і назвав ім’я сина земної жінки, котрий по пророцтву зніме його з трону. він мріяв дізнатися ім’я і знищити дитину ще в колисці. та прометей мужньо зносив усі муки, не підкоряючись волі тирана. уособленням самопожертвування заради інших, сили, мужності став для людства образ прометея. люди перестали боятися богів, розвінчали їх, а прометей назавжди залишився найкращім прикладом гідності. його ім’ям стали називати людей, які могли пожертвувати своїм життям заради інших, залишаючись вірними своєму слову. прометей — це символ шляхетної, мужньої людини, що здатна пожертвувати собою заради іншого. коли ми кажемо «прометей», ми маємо на увазі людину, яка несе комусь радість і світло, запалює вогонь на благо людства. мені дуже подобається прометей, його особисті якості, і я буду прагнути, як і він, робити людям добро.

Популярно: Українська література