Есть ответ 👍

«казку про яян» емма андієвська передала через розповідь…

245
452
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:

amelkumjan
4,6(33 оценок)

Емма андієвська «казка про яян». прихований повчальний зміст твору емма андієвська «казка про яян». «я» і зовнішній світ, «я» та інші люди»але чому ж саме дім на горі? казка «апулея»

усі казки логічно зв’язані між собою, вони ніби дифузно протикають одна в одну. звичайно, усі ці казки за тематикою надзвичайно різні, жодна не повторює навіть тією чи іншою мірою попередньої. авторка може тільки поглиблювати якісь аспекти світобуття чи відкривати нові грані певних явищ чи предметів, але логічний і духовний зв’язок між ними зберігається завжди.

своїми казками вона пропонує читачеві увійти в дивний, несподіваний і фантасмагоричний світ, окреслити тематичні обрії чи пласти якого практично неможливо. він різний, змінний, непередбачуваний і химерно-ламкий.

серед казок емми андієвської є вибрані, до складу яких і належить програмова «казка про яян».

перед викладом змісту має місце вступ, в якому здійснюється розмова між незвичайними персонажами — консервною бляшанкою і шакалом. зустрівшись на веранді вілли, коли люди її покинули до ранку, консервна бляшанка і шакал розмірковують про своє призначення у світі, свій зв’язок із людиною.

консервна бляшанка: « ким я не можу розмовляти, я не вважаю за товариство. люди собі, що я просто консервна бляшанка, мовляв, бездушна бляха, та й годі, або що моя душа настільки нижча від їхньої, що вона їх не може цікавити, забуваючи, що речі, які перебувають в людському і, олюднюються, і крім того, що ми є, ми стаємо ще й ніби людьми, і в нас живе людська душа поруч нашої первісної».

шакал: « я наближаюся до людських осель, я мимоволі олюднююся. я починаю відчувати, як люди, думати, як вони, і щойно коли я повертаюся до пустелі, з мене поволі вивіває людську душу і лишається тільки душа шакала. мені часто хочеться поговорити з людьми, коли я буваю серед них, тільки їхня зарозумілість в останню мить стримує мене. справді, дуже важко з людьми, бо вони олюднюють нас, і разом з тим їм на думку не спаде ставитися до нас, як до людей, а на цьому ми завжди терпимо».

нагодувавши шакала, консервна бляшанка пропонує обом втішитися почергово розповіддю казок. вона виявила бажання розповідати веселі казки, а шакал — сумні.

окремі, із запропонованих творів, коментарем-розмірковуванням цих героїв про зміст тієї чи іншої казки.

наприклад, серед вибраних казок емми андієвської, є такі: «говоряща риба», «казка про галайла», «казка про рідину, подарунок моря», «казка про гадюку й орла або невдячного приятеля», «казка про бика й метелика», «казка про дракона, шевця, що не вмів дарувати заподіяної йому кривди, та інших», «казка про кулі зла», «казка про яян», «казка про мандрівника».

на світанку шакал покидає віллу, прощається з консервною бляшанкою. «час надто швидко збігає, коли він приємний, і надто повільно, коли несе лихо», — говорить героїня на прощання герою зі сподіванням на нову зустріч. але шакал іншої думки: «не чекай. я ніколи нічого не обіцяю. обов’язки не для мене. повертатися туди, де тобі бодай на коротку мить було добре, завжди означає розчаровуватися».

4. опрацювання твору емми андієвської «казка про яян» (2000)

4.1. виразне читання твору.


1. "комедия "горе от ума" держится особняком в и крепкой живучестью от других произведений". 2."горе от ума" появилось раньше онегина, печорина, пережило гоголевский и все не утратит своей жизненности". 3."критика не трогала как будто затрудняясь, куда ее поместить. но грамотная масса оценила ее поняв ее красоты и не найдя недостатков". 4.  " комедия "горе от ума" есть картина нравов и галерея живых типов". 5."в и  читатель чувствуют себя и в нашу эпоху среди живых людей; мы не отодвинулись от эпохи на достаточное расстояние, чтоб между нею и нашим временем легла непроходимая бездна". 6. "нельзя представить себе, чтоб могла явиться когда-нибудь другая, более естественная, простая, более взятая из жизни речь". 7. "другим ничем, как комедией, она и не могла бы быть". 8."сам грибоедов приписал горе чацкого его уму, а пушкин отказал ему вовсе в уме". 9."образовались два лагеря: с одной стороны, целый лагерь фамусовых и всей братии "отцов и старших",с другой - один пылкий и отважный боец, "враг исканий". 10."между тем интрига любви идет своим " 11. "это со всей московской " 12."мильон горе! " 13."классическое образование барышни; к софье павловне трудно отнестись не ей достается свой "мильон терзаний" 14."чацкого роль - роль роль всех чацких, хотя она в то же время и всегда победительная" 15. "живучесть роли чацкого" 16."ставить рядом с онегиным чацкого нельзя; всех наиболее живая личность и как человек, и как исполнитель указанной ему грибоедовым роли".

Популярно: Литература