Есть ответ 👍

Ответь на вопрос приходилось ли тебе проявлять соучастие в жизни других людей что значит уметь состродать нужно сочинение о случае

232
398
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:


Случай из жизни. в то время вместе с моими однокурсниками я была на летней практике в заказнике старая пустынь. мы жили в деревянных домиках, занимались с преподавателями и интересно проводили время. кругом - красота неописуемая, заповедная, волшебный воздух и загадочные озёра.   однажды сидели мы. четыре подружки,  на лавочке около просторного дома бывшего директора заказника. михаил игнатьевич подошел близко  к забору, и мы увидели, что один рукав его рубашки заправлен под ремень. сострадание кольнуло в сердце каждую из нас. мы дружно встали и спросили можно ли как-то ему? зябрев видимо подумал, что мы его жалеем и проворчал в ответ, что сам справляется. но я и ира  стали спрашивать его об интересных растениях в его палисаднике, о птицах, обитающих за озером. увидев искренний интерес, михаил игнатьевич подобрел и попросил нас прополоть его грядочки. быстро. а потом сидели за большим столом в чистой избе, пили удивительно душистый чай и слушали его . руку он потерял давным-давно, когда был ранен бандеровцами. и привык справляться с любой работой сам, жалости не любит. а мы не жалели - мы сострадали ему. и удивлялись обширности его знаний, стремлению постичь непонятное.       с тех пор прошло немало лет. и нет в живых старого директора. но встречаясь с подругами, мы вспоминаем михаила игнатьевича. далекий теплый свет нашего сострадания снова проникает в наши души. и удивительное дело - сегодняшние малыши спрашивают: "чем вам ? " и мы вдруг  понимаем, что лучи нашего чувства возвращаются к нам.    

риси характери сашка  справедливий співчутливий добрий чуйний принциповий самостійний вірний цілеспрямований «сіроманець» цитатна характеристика сашка — «сашко пройшов ліс, вийшов у поле, як почув стрекотіння вертольота: півколом, низенько над лісом він летів на сашка. сашко чи злякався, чи що, але сів на землю і прикрився портфелем»; «аби я був вовком…»;   «раптом сашко відчув, що хтось дивиться йому в спину: а дубом хтось стояв! «піти глянути чи не завагався сашко. але вирішив: — чого це я стану його боятися? піду гляну»; —   «сашко вибрав підходящу для сіроманця нору, розчистив її трохи лопатою, нарвав пирію, настелив, ліг сам»; —   «одного дня сашко відкрив, що сіроманець сліпий»; — «так от ти який лизунчик, а ще сіроманець,— сказав сашко і погладив сіроманцеві шию, почухав під горлом»; —   «ти і не подумав тікати, бо ти у мене розумний, вовчику. пиріжка з печінкою хочеш? »; — «сашко вийшов у коридор, намацав татові валянки, вліз у них, наче провалився у воду, накинув кожушок, тихо прочинив і зачинив за собою двері»;   «сашко став на коліна, почав обмацувати темінь, наткнувся добряче лобом на ковадло, і вже сіроманець щімко задихав сашкові в обличчя. сашко обійняв обома руками вовка за шию». хлопчик сашко захоплюється сіроманцем. він вважає його чесною та справедливою твариною, яка не зробила нікому нічого поганого. навіть коли мисливці винищили його вовченят — сіроманець не помстився їм. тому сашко захищає його чесне ім’я перед батьком та чепіжним. але дорослі не розуміють хлопця, тому що для них вовк — хижак, якого треба впіймати. не знайшовши підтримки, сашко вирішує діяти самостійно. він є сіроманцю переховуватись у лісі та влаштовує втечу з сільського хліва, коли вовка таки впіймали в пастку. сашко вважає сіроманця кращим другом, він годує його, розмовляє з ним та проводить увесь з ним вільний час. коли вовк був змушений покинути ліс та переховуватись на полігоні, хлопчик дуже сумував за ним. навіть потоваришувавши з дівчинкою галею, сашко не забував про сіроманця. їхня зустріч після тривалої розлуки була дуже емоційною. хлопчик не зраджує своїй меті вилікувати вовкові зір. задля цього він навіть втікає з дому та подорожує кілька днів пішки, щоб дістатися до лікарні в одесі. йому все вдається, але останньої миті вовча натура бере верх і сіроманець втікає з лікарні, навіть не попрощавшись з кращим другом.

Популярно: Литература