Есть ответ 👍

Твір на тему моє відкриття світів гофмана

242
396
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:

guchsuqa
4,6(27 оценок)

Новела-казка гофмана «малюк цахес на прізвисько ціннобер», поєднуючи два світи — казковий і реальний, розкриває багато глибоких філософських тем. це й боротьба добра зі злом, і проблема людини й природи, тема кохання і буденності. казка — фантастична картина світу, та в ній алегорія, що є зрозуміти цей світ. що таке добро? здається, зрозуміло — це коли комусь зробили добре. але в казці добра фея робить добро нікчемному огидному цахесу цінноберу, просто жаліючи його каліцтво та його нещасну матір. та чи оцінив добро цахес? адже фея сподівалася, що він почує її: «ти не той, за кого тебе вважають, тож намагайся зрівнятися з людиною, на чиїх крилах ти, безкрила каліко, підносишся! » та ціннобер був з тих, хто все приймав як належне, не обтяжуючи себе ані зусиллями, щоб стати розумнішим, добрішим, вихованішим, ані докорами совісті. більше того, він сіяв навколо себе невіру в добро, розчарування. він робив нещасними людей, які своєю працею й талантом довели, що мають право на повагу, щастя, славу. отож, добро, зроблене негідній людині, породжує зло. а невігластво сіє зло тим більше, чим вище піднеслась людина, яка безапеляційно судить про все. таким невігласом у казці є не тільки ціннобер, але й мош терпін — професор, що, одержавши посаду директора всіх природничих справ удержав), «цензурує та ревізує сонячні й місячні затемнення». отже, виходить, зовсім не зовнішність і не посада роблять людину освіченою, доброю, порядною. навіть фея у кінці говорить до цахеса: «бідний цахес! пасинку природи! я бажала тобі добра! можливо, я помилялася, думаючи, що чудесний зовнішній хист, яким я тебе обдарувала, осяє благотворним променем твою » у казці своя філософія, зовсім не казкова. філософський смисл твору якраз і полягає в тому, аби попередити людство: ніхто, окрім вас самих, не зробить вас розумними, добрими, освіченими. для цього треба докладати зусиль, працювати, бо те, що не зароблене, — нетривке, ненадійне, бо чуже!
Dimon2281337
4,7(72 оценок)

я люблю поэзию с.есенина. писать такие красивые стихи о природе мог только человек, горячо влюблённый в неё. но особенно проникновенны его произведения о животных. уже после первого чтения мне понравились "песнь о собаке", "лисица",  "корова" и др. есение умел читать в глазах зверей их боль, просьбу о и никогда не отказывал в ней. голодная собака получала не только еду, но и сочувствие, выражавшееся в добрых словах, дружелюбных жестах.

    есенин предстаёт передо мной не только необыкновенно талантливым, но и душевно красивым, добрым человеком, который заботился о "братьях наших меньших" (кстати, и выражение это есенинское). стихи поэта о животных несут в себе огромный заряд доброты, напоминают мне о милосердии, любви к ближнему, наводят на размышления о вечных ценностях.

Популярно: Литература