mixakov05
20.04.2021 18:01
Биология
Есть ответ 👍

Як будова мітохондрій пов'язана з їхніми функціями?

171
230
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:

nbis2000
4,8(12 оценок)

Мітохондрії - двомембранні   органели   клітини. внутрішня   мембрана   утворює   кристи (складки), на   яких   відбувається   синтез   атф (аденозинтрифосфорної   кислоти) - джерела   енергії   в   клітинах. тому   мітохондрії   називають   енергетичною   станцією   клітини. мітохондрії   з"являються   там, де   є   потреба   в   атф, тому   вони   мають   дуже   універсальну   будову
biktimirovandre
4,6(74 оценок)

найважливіша особливість еукаріотичних клітин пов’язана з розташуванням генетичного апарату в клітині. генетичний апарат всіх еукаріот знаходиться в ядрі і захищений ядерною оболонкою.в життєвому циклі еукаріот зазвичай присутні дві ядерні фази (гаплофаза і діплофаза). перша фаза характеризується гаплоїдним (одинарним) набором хромосом, далі, зливаючись, дві гаплоїдні клітини (або два ядра) утворюють диплоїдну клітину (ядро), що містить подвійний (диплоїдний) набір хромосом. через кілька поділок клітина знову стає гаплоїдною. такий життєвий цикл для прокаріот не характерні.ще одна відмінність –   наявність у еукаріотичних клітин особливих органел, які мають свій генетичний апарат, що розмножуються поділом і мембраною. ці органели – мітохондрії і пластиди. за своєю будовою і життєдіяльності вони разюче схожі на бактерій .

прокаріоти характеризуються малою кількістю органел, і жодна з них не подвійною мембраною. у клітинах прокаріотів немає епр, апарату гольджі, лізосом.не менш важливо, описуючи відмінності між прокариотами і еукаріотамі, сказати про таке явище у еукаріотичних клітин, як фагоцитоз. фагоцитоз це здатність еукаріотичних клітин захоплювати і перетравлювати найрізноманітніші тверді частинки. цей процес забезпечує в організмі важливу захисну функцію. поява фагоцитозу у еукаріот швидше за все пов’язано з середніми розмірами.

ще одна відмінність – будова джгутиків. у бактерій вони тонкі – всього 15-20 нм в діаметрі. це порожнисті нитки з білка флагелліну. будова джгутиків еукаріот набагато складніша. вони являють собою виріст клітки, мембраною, і містять цитоскелет (аксони) з дев’яти пар периферичних мікротрубочок і двох микротрубочек в центрі.

Популярно: Биология