Есть ответ 👍

Чому театр у полтаві відіграв провідну роль у становленні театрального мистецтва в україні

207
356
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:

228Cracker228
4,4(12 оценок)

оновлення українського театру другої половини xix століття

у другій половині xix століття драматургія досягає свого найвищого піднесення, стає одним з провідних родів літературної творчості. це піднесення драматургічної творчості було викликане самим життям і, зокрема, бурхливим розвитком українського театрального мистецтва. у другій половині xix ст. український театр не тільки посів визначне місце в громадсько-культурному і політичному житті україни, а й здобув широку популярність далеко за її межами.

однією з найважливіших умов, що забезпечили піднесення справді народного, високоідейного, реалістичного сценічного мистецтва, було братерське єднання передових діячів російської і української театральних культур.

велику роль в становленні нового українського театру відіграв геніальний російський актор михайло семенович щепкін (1788-1863). початок театральної діяльності м. с. щепкіна був безпосередньо пов'язаний з україною, з першими творами нової української драматургії. після вдалого дебюту на сцені в курську щепкін в 1818— 1822 pp. з великим успіхом виступав у харкові, полтаві, києві. разом з і. котляревським м. щепкін здійснював художнє керівництво полтавським театром. за участю щепкіна в 1819 р. були вперше поставлені на сцені п'єси івана котляревського "наталка полтавка" і "москаль-чарівник", в яких він виконував ролі макогоненка і . робота над сценічними образами макогоненка і була важливим етапом у формуванні реалістичної майстерності великого актора.

участю у перших постановках п'єс котляревського не обмежилась увага щепкіна до української драматургії. ставши згодом провідним актором московського малого театру, він багато зробив для популяризації "наталки полтавки" та "москаля-чарівника" г. п. котляревського, а пізніше і "шельменка-денщика" г. квітки-основ'яненка. в українських ролях він дав високі зразки реалістичної акторської гри.

Sulaiman00
4,8(54 оценок)

моя страна! ты доказала

и мне и всем, что дух твой жив,

когда, почуяв в теле жало,

ты заметалась, застонала,

вся — исступленье, вся — порыв!

о, страшен был твой недвижимый,

на смерть похожий, черный сон!

но вдруг пронесся гул цусимы,

ты задрожала вся, и мнимый

мертвец был громом пробужден.

нет, не позор бесправной доли,

не зов непризванных вождей,

но жгучий стыд, но ярость боли

тебя метнули к новой воле

и дали мощь руке твоей!

и как недужному, сквозь бреды,

порой мелькают имена, —

ты вспомнила восторг победы,

и то, о чем сказали деды:

что ты великой быть — должна!

пусть ветры вновь оледенили

разбег апрельский бурных рек:

их жизнь — во временной могиле,

мы смеем верить скрытой силе,

ждать мая, мая в этот век!

Популярно: История