Есть ответ 👍

Дуже прошу не байдужих ! мені потрібно зробити наукове повідомлення на тему : ненаголошені [е] , [и] , [о] у коренях слів.

218
476
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:


фонетика. орфоепія. орфографія

урок №57

тема. ненаголошені [е], [и], [о] в коренях слів. правопис. орфограма (практично).

мета:

□  навчальна:   систематизувати  й  узагальнити  знання  учнівпро  написання  ненаголошених  голосних  [е], [и], [о]  в  кореняхслів;   формувати  орфографічні й орфоепічні вимоги ненаголошених голосних [е], [и], [о] в коренях слів;

□  розвивальна:   розвивати  вміння  школярів  працюватиколективно  та  самостійно;   логічне  мислення,  творчу  уяву; мовленнєві  навички;

□  виховна:   виховувати  особливе  ставлення до природи, бажати примножувати її красу.

внутрішньопредметні зв’язки:   морфологія, синтаксис, лексикологія.

міжпредметні зв’язки:   мова, література, українознавство.

тип уроку: урок засвоєння нових знань.

хід уроку

i. організація класу

ii. мотивація пізнавальної діяльності.

повідомлення теми, мети і завдань уроку

iii. актуалізація опорних знань, умінь і навичок

гра «створіть нове слово»

►  змініть частину мови за наголосу:

іменник — прикметникіменник — дієсловопогані —цвіту —кленові —дзвони —

творче конструювання

►  складіть речення із парами слів.

дорога — дорога, припасти — припасти.

iv. вивчення нового матеріалу

робота з таблицею

►  як перевірити написання слів із ненаголошеними [еи], [ие], [0у].

№правилоприклади1змінити форму словаголуби — голуб, весло — весла, листи — лист2дібрати спільнокореневе словорозумний — розум, гречаний — гречка, зупинити — зупинка3літера е в сполученні-ере-, -еле-череда, зеленіти, береговий4літера  и  в сполученні-ри-, -ли-крижаний, кривавий, блищати5випадний  [е]травень (травня), човен (човна)

Бульба, лук, агурок, буракі хах так і буде а ще щось треба? ?

Популярно: Українська мова