Есть ответ 👍

План составить у будинку людського щастя дружба зводить стіни, а любов утворює купол. ці словах козьми пруткова образно визначають роль дружби в людських стосунках у первісному суспільстві була принципово непорушною, а права та обов’язки друзів мали суворо відповідати традиції. пізніше дружба базується на спільності інтересів. дружба ушляхетнює життя, її шанували і звеличували древні мислителі. аристотель стверджує, що дружба — найнеобхідніша для життя: адже ніхто не воліє жити без друзів, навіть якби він мав усі інші багатства. дружба не тільки неоціненна, а й прекрасна. ми уславлюємо того, хто любить своїх друзів. мати багато друзів — це чудово, а деяким навіть здається, що бути хорошою людиною і другом — це те саме. надзвичайно високо оцінюється дружба в українській культурі й ментальності. розкриваючи велику силу дружби, григорій сковорода наводить слова плутарха. про те, що дружба, життя, не тільки додає втіхи й чарівності, а й зменшує страждання, і бог, додавши до життя дружбу, зробив так, щоб усе було радісним, приємним і милим, коли друг поруч і разом з вами втішається. і як би підлесник не кував лихо, використовуючи насолоди і приємності, треба знати, що він нічого радісного не вносить у дружбу. сковорода навчав бути обачливим у виборі друзів. нині, коли ритм життя набуває шаленого темпу, коли не вистачає часу для спілкування й телебачення подекуди замінює людські стосунки, — чи актуальні питання глибоких, відданих, дружніх взаємин? звісно, час вносить свої корективи, але такі поняття, як дружба, любов, завжди залишатимуться найвищими цінностями. у психології поняття «дружба» визначають як стійкі індивідуально-вибіркові міжособистісні стосунки, що характеризують взаємну прихильність їхніх учасників, взаємні очікування відповідних почуттів і надання переваги комусь з-поміж інших. дружба вимагає дотримання її неписаного «кодексу», що передбачає необхідність взаєморозуміння, відвертості й щирості, активну взає, взаємний інтерес до справ і переживань іншого, щирість і безкорисливість почуттів. серйозні порушення цих правил призводять або до припинення дружби, або до поверхових приятельських стосунків, або навіть до перетворення дружби на її протилежність — ворожість. найбільшої інтенсивності дружба досягає в юнацькі роки та в період ранньої зрілості, коли відзначається виняткова важливість відносин з друзями. дружба дає змогу висловити потаємні почуття, які переповнюють людину, та знайти підтримку тих, хто поділяє ці думки й почуття. отож справді, як стверджує українське прислів’я, людина без друзів — що дерево без коріння.

194
407
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:


1. "будинок" людського щастя. 2.  традиційне суспільство.3. звеличування дружби нашими пращурами.4. дружба у наш час.5. психологічне значення слова дружба.6. "кодекс" дружби.надеюсь, что вам

Явчуся,сподіваючись,що мої знання стануть мені у пригоді. вони заважають лише собі,вірячи у свої нездійсненні мрії. я вчуся все життя,перемігши свої страхи та недоліки.

Популярно: Українська мова