Есть ответ 👍

Рильський слово про рідну матір аналіз

234
464
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:


Це була новітня ода, в якій стверджувалась ідея безсмертя народу, нездоланності його духу”, - так визначив ідею і жанр твору л.новиченко. білецький називав “слово .” величним хоралом. “м.рильський дав довершений і монументальний портрет духовної сутності україни”, - зауважує сучасний літературознавець володимир моринець. справді, перед нами – не просто поема, а поема-ода, поема-гімн, поема-ораторія, масштабне, панорамне полотно тисячолітньої історії україни і її розлога поетична ія. і все це сконденсовано ліричною пристрастю в карбовано стислі й образно-емоційні воднораз вислови, закуті в гармонійні ямбічні секстини (шестирядкові строфи з римуванням абабаб), пов’язані між собою анафоричними повторами: “благословен .”, “благословенна .”. та, може, найточніше жанрове означення приховане в самій назві твору – “слово .”. недарма й образна тканина та поетична лексика тексту, щедро інкрустованого старослов’янізмами, безліч разів перегукуються зі “словом о полку ігоревім”. ось найвиразніші ремінісценції: “лисиці брешуть на щити”, “кличе див поверху древа”, “дух боянів”, “ .сонце устає на сході! ”. це піднесена, високо патетична образність.художня досконалість шестирядкових строф, що постають як майстерно викінчені синтаксичні одиниці, підкреслюється ще й наявність виразних анафор, змістовністю паралелізмів, продуманістю повторів.

по-різному визначають жанр твору: лірична поема, ода псалом, хорал, “слово” (за аналогією до давньоукраїнської пам’ятки княжої доби). кожна з дефініції правомірна, бо адекватно виражає зміст шедевра. це справді високе художнє осягнення духу епохи, прекрасний здобуток нашої літератури.

ідейно-емоційний пафос твору – в утвердженні безсмертя україни і впевненості в перемозі над кривавим ворогом. рідна земля вічна, адже у пам'яті мільйонів вона постає в багатстві й красі своєї природи. “степів широчина бездонна”, котра “зеленим океаном” пливе “круг білого херсона”, котра “свій дівочий гнучкий стан до дніпрового тулить лона”, - це один з чарівних образів, якими передається краса україни.


“Говорюща риба” Емма Андієвська проблематика  Емма Андрієвська у своїй притчі порушує низку важливих проблем. Проблема індивідуальності. Е. Андієвська порушує у творі питання про те, якою є доля унікуму в суспільстві, яке не готове до його сприйняття, і хто винен у тому, що інакшість приречена на вигнання й загибель. За законом природи, риби мусять мовчати, проте сталося так, що «серед табунів мовчазної риби… народи­лася балакуща риба». Та, за звичаєм, сіра маса такого іншого має за божевільного, не визнаючи його унікальності чи геніальності. «Говорющих риб», як правило, жахаються і соромляться; ви­ нятковість заважає і дратує посередностей: «ба­ лакуща риба, говорячи без упину, заважає рибам зосередитися, а це порушує гідність риб’ячу».

Джерело: https://dovidka.biz.ua/govoryushha-riba-problematika/

Объяснение:

Популярно: Українська література