Есть ответ 👍

Виписать тези діяльність данила галицького

213
491
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:


галицькі і волинські землі до об'єднання галицькі і волинські землі увійшли до складу київської держави за часів володимира великого, коли у 980 — 990 рр. були відвойовані у поляків. на волині було засновано місто володимир, що згодом стало столицею цих земель.

у галичині політичним центром став галич. київським князям удалося закріпити ці землі за своїми наступниками.

особливістю політичного життя галицького князівства був значний вплив на іння князівством місцевих бояр. на відміну від бояр інших земель, де вони здебільшого походили з княжої дружини, галицьке боярство розвинулося насамперед з місцевої родоплемінної знаті. свої маєтки вони дістали не від київського князя, а шляхом загарбання общинних земель. прийшовши сюди, перші рюриковичі зустріли опір місцевої знаті, що бачила в них чужинців і будь-якими засобами відстоювала свої інтереси, часто спираючись на польщу та угорщину.

дещо інакше діяв його син роман мстиславич (1170—1205). він спирався не на високородних бояр, а на міщан і служилих дворян, за яких розправився з централізованої влади, створивши на волині сильне державне утворення. завдяки цьому він став претендувати на приєднання до свого князівства ослаблених міжусобною боротьбою галицьких земель.

darinakydryash
4,4(67 оценок)

Причины: 1. потребность  в сил руси для освобождения от ордынского ига 2.  необходимость положить конец разорительным усобицам. 3.  возрождавшиеся после монгольского разорения города нуждались в защите от произвола феодалов. 4.  постепенное возникновение и укрепление связей между регионами.

Популярно: История