Есть ответ 👍

Назвіть та охарактеризуйте теорії походження київської русі

209
224
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:

kocherovavika2005
4,5(14 оценок)

проблема походження київської русі — одна з найактуальніших у вітчизняній історіографії. навколо неї тривалий час велася гостра полеміка між двома таборами науковців — "норманістами" та "антинорманістами".

"норманісти" вважали, що як державність, такі саму назву "русь" на київські землі принесли варяги — нормани, вихідці зі скандинавії, які в добу появи давньоруської централізованої держави проводили активну воєнну, торгову й політичну діяльність. творцями норманської теорії були німецькі історики г. байєр, г. міллер та л. шльоцер, які працювали у другій пол. xviii ст. в академії наук у петербурзі. свою гіпотезу вони мотивували на основі довільного тлумачення "повісті временних літ", де йшлося про закликання слов'янами на князювання варязького князя рюрика та його братів. з українських учених норманську теорію підтримували о. єфименко, д. дорошенко, є. маланюк та ін.

"антинорманісти" рішуче заперечували проти абсолютизації "варязького фактора" в становленні державності русинів і підкреслювали, що слово "русь" — слов'янського походження і жодним чином не стосується варягів. антинорманську концепцію започаткував російський учений м. ломоносов, який написав німецьким історикам гнівного листа, доводячи провідну роль слов'ян у створенні київської русі. такої самої думки дотримувалася більшість українських істориків, зокрема м. костомаров, в. антонович, м. грушевський, д. вага лій.

сучасна наука, ві крайнощі обох підходів, визнає, що нормани протягом ix—xi ст. відігравали на русі активну політичну роль і навіть очолили князівську династію. однак не вони стали засновниками давньоруської держави, будучи насамперед професіоналами, готовими служити кожному, хто потребував їхніх умінь і міг заплатити за їхні послуги. насправді держава на землях сучасної україни почала формуватися задовго до ix ст. як наслідок економічної, політичної та етнокультурної консолідації східного слов'янства. її перші ознаки виявляються ще в антському об'єднанні (ii — початок vii


ответ:Януш Радзивилл-Хитрый-Ловкий-умный-меткий.

Объяснение:

Популярно: История