Есть ответ 👍

Ідейно-тематичний зміст повісті "мартин боруля"; трагедія любові й занепад людності у творі "каторжна" (на вибір, 15 ів)

279
386
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:


ідейно – тематичний зміст твору розкривається за найпростішого аналізу. у мартина борулі досить щаслива сім’я, де кожна людина займається тим, що кожному із них близько. але фантазії батька сім’ї і його бажання піднестися над реальністю перевернули життя цієї родини з ніг на голову. мартин боруля звик до роботи, але, щоб стати дворянином, він довше залишався в ліжку вранці. він заборонив своєї доньці займатися справами по господарству, тому що це не дворянська справа. також він забажав надмірно розумного нареченого для неї із міста. мартин боруля, який у минулому був настільки близьким до звичайних буденних справ, не міг навіть помислити, що його дочка, яка виросла в селі, навряд чи зможе побудувати своє щасливе життя з кимось із міста. він також вніс корективи і в життя свого сина, відправивши його на службу писарем, до чого у сина не було ніякої схильності. жанр трагікомедії при цьому дуже вдало розкривається завдяки зображенню у творі всіх тих кумедних ситуацій, які випали на долю мартина борулі і членів його родини. цілком зрозуміло, що в кінцевому результаті доля розставила все по своїх місцях і дала мартину борулі те, чого він заслуговував. за ним так і не був визнаний статус дворянина через незначну дрібницю – відмінність однієї літери в його прізвищі. крім того, його син так і зміг впоратися з проблемами на службі і був звільнений, а від доньки пішов наречений-аристократ. таким чином, мартін боруля не тільки став жертвою власної фантазії, але і приніс дуже багато страждань усім своїм близьким.

говорячи про мораль даного твору, можна констатувати, що у автора вийшло зробити її простою і очевидною для читачів. кожна людина має нахили до якоїсь діяльності, що пов’язано зі спадковістю або способом життя. не варто різко змінювати себе і прагнути до чогось протилежного, адже до добра це не доведе.


жанр: поезія

тема: розповідь про духовно багату людину.

головна думка: "людина нібито не літає крила має"

ідея:   уславлення духовних поривань людини.

художні засоби.

епітети: "вічного поривання".

риторичні запитання: "а як же людина? ", "а що ж людина? ".

риторичні оклики:   "а крила має! "

рефрен: а крила має.

        а крила має!

анафора: "то буде ", "у ", "або з "  

порівняння: "крила, не з пуху-пір'я,а з правди, чесноти і довір'я" 

антитеза: "землі немає, то буде небо".

заперечувальне порівняння:   "немає поля, то буде воля", "немає пари, то   будуть хмари".

Популярно: Українська література