Есть ответ 👍

Сделать диалог 8 реплик у каждого два друга которые обмениваются впечетлениями от только прочитанной книжки(тараса шевченка) . в репликах надо использовать означення , додаток та обставину украинский/язык

130
471
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:


Привіт, інокентію! -ох, привіт, ярославе! -слухай, ти прочитав усю книгу "кобзар"? -так усю, а чому запитуєш? -запитую тому, що я її теж прочитав. ось хотів почути твої враження. бо я в захваті від цієї книги. -так, так. книга дуже чудова і змістовна. у ній багато чого можна цікавого для себе взнати. -я теж так вважаю. там багато є повчальних творів та віршів. які писав тарас шевченко. -так. книга дуже захоплююча і цікава. мені дуже . -так, не погана книга. 

перші письмові згадки про українських козаків зустрічаються у 1489 р. та 1492 р. але різке зростання чисельності козацтва припадає на xvi ст.

козацтво виникло на південноукраїнських землях - на території від середнього подніпров'я і майже до дністра (південні окраїни київщини, брацлавщини, поділля). ці землі називалися диким полем: після нашестя монголо-татар, а потім, унаслідок частих нападів кримського ханства, землі обезлюділи і залишалися незаселеними. центром козацтва стало запорожжя - степи за порогами дніпра.

причини виникнення

- наявність в українському суспільстві окремих прошарків вільних людей, що займали проміжне становище між незаможною шляхтою та селянством.

посилення соціального та релігійного гноблення, закріпачення селянства. селяни та міщани тікали від феодальних повинностей та державних податків.

постійна військова небезпека з боку кримського ханства та кочових татарських орд.

в окремих випадках - організаторська роль місцевих, прикордонних землевласників і урядовців.

козацтво поповнювалося вихідцями із різних верств населення: селян, міщан, шляхти.

козаки користувалися господарськими угіддями, займалися промислами, брали участь у інні. для оборони від турецько-татарської агресії козаки об'єднувалися у військові загони. вони і самі завдавали ударів татарам та туркам: спускаючись по дніпру на своїх великих човнах - "чайках", вони нападали на татарські гарнізони, турецькі галери, фортеці.

етнічний склад козацтва

основна маса козаків поповнювалася за рахунок українців, були серед них і білоруси, росіяни, молдавани. траплялися поляки, татари, серби, німці, французи, італійці, іспанці, представники інших етносів, проте такі випадки мали поодинокий характер.

і тому оцінки етнічного складу козацтва як інтернаціонального є неточними. козацький край, за висловом сучасного історика в. борисенка, був "національним оазисом серед українських земель, які дедалі більше полонізувалися і втрачали національні риси".

Популярно: Українська мова