Есть ответ 👍

Що спільного й відмінного між планом и ічною картою?

167
270
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:

Vadimka69
4,4(6 оценок)

поняття про ічну карту.  як відомо, карта виникла ще до нашої ери. з тих пір  ія на ній закріплює нагромаджені відомості. інформація на карті “записана” по-особливому. картографічна мова – це мова різних за формою, розміром і кольором позначень-символів. вона дає змогу передати ічні факти, описи, закономірності коротко, графічним способом. але це не заважає карті бути зручною для відкриттів – для розуміння розміщення об’єктів у просторі. так карти “розказують” про будову земної кори, поширення тварин, розміщення промисловості. тому їх називають другою мовою ії. мову карти розуміють без перекладу люди, що розмовляють різними мовами. будь-яке ічне дослідження місцевості починається з ретельного вивчення її за картами. ось чому необхідно їх добре розуміти. так само важливо навчитися читати карту і кожній освіченій людині, щоб вміти користуватися нею для своїх потреб.

на відміну від  аерофотознімка  і  плану, на карті показують великі частини землі або всю її поверхню. щоб на аркуші паперу помістити зображення таких великих територій, доводиться давати його в сильно зменшеному вигляді. тому масштаби карт, порівняно з планами, значно дрібніші (в 1 см – десятки і сотні кілометрів). через це  на карті неможливо дати такі подробиці й деталі, як на плані. при сильному зменшені вони просто , зникають.  отже, відмінності карти і плану витікають із величини зображуваної поверхні.

суттєві відмінності є й між картою та глобусом. якщо глобус дає об’ємне зображення землі, то карта – пласке. недоліком глобуса є те, що на ньому  видно тільки ту частину, яка повернута до спостерігача.  карта ж показує всю поверхню землі одночасно. карта докладніша за глобус. на ній можна відтворити окремі великі ділянки земної поверхні (наприклад, материк або океан, країни або навіть її частину). отже,  ічна карта  – зменшене й узагальнене зображення земної поверхні на площині, складене в певному масштабі за умовних знаків. і план місцевості, і ічна карта, і глобус – моделі земної поверхні.

Boodmi
4,4(28 оценок)

При перелете из 2 часовой зоны в 6   нужно перевести часовую стрелку на  4 часа

Популярно: География