Есть ответ 👍

Твір про вірш т. шевченка " садок вишневий коло хати"

185
196
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:


рядки відомої поезії тараса шевченка вкарбувалися в пам’яті кожного українця. в них – туга за рідною батьківщиною, смуток від розлуки з нею, адже написаний вірш під час перебування у казематі в санкт-петербурзі.

зображена у вірші ідилія – весняний вечір, щаслива сім’я сідає до столу, нехай і небагатого, але головне, разом, напевне, і є тією солодкою поетовою мрією про дім, родину, кохану дружину, дітей. і гірка нота сумніву в тому, що колись це буде.

вишневий сад – це найбільш поширений пісенний образ, з багатою, значущою символікою. окраса обійстя, він манить несподіванками, прохолодою літнього дня. сад буває ознакою маєтності, достойності. у вишневому саду копає козак криниченьку, сподіваючись на зустріч із коханою дівчиною, а та розраює тугу невимовну, шукаючи милого в уявних мандрах по світу. а бурлака у відомій бурлацькій пісні заповідає поховати себе у вишневому саду.

які тільки ситуації в ньому не відбуваються, які почуття не розкриваються, змальовані в народній творчості.

тож не дивно, що багато поетів та письменників звертаються до цього образу – леонід глібов у «квітковому весіллі», михайло старицький у вірші «думка», оспівують вишневий сад у своїх поезіях павло тичина, олександр олесь, микола вінграновський, кесар білиловський та інші.

і сам тарас григорович неодноразово звертається до цього образу вишневого саду, вимальовуючи ніжні, проникливі рядки з багатоманіттям інтонацій, прекрасні, барвисті й повнозначні.

вірш «садок вишневий коло хати» належить до класики романтичної пейзажної лірики. простими й зрозумілими словами сказано наче б звичайне і повсякденне, але чому ж болить душа? чому на очі навертаються сльози? у поезії немає чітко окресленого образу автора, ніби й не споглядається ніде його позиція, чому ж таке відчуття, що поет присутній ось тут, зараз, біля столу? ось трохи задумається і скаже ще якусь прекрасну фразу, яка залишиться із нами на віки.

така поетика шевченка, вічна і невмируща.

andrey43201
4,7(70 оценок)

Лев Толстой родился 9 сентября 1828 года в усадьбе Ясная Поляна Тульской губернии. Он был четвертым ребенком в большой дворянской семье. Толстой рано осиротел. Мать умерла, когда ему не исполнилось еще двух лет, а в девять лет он лишился и отца. В апреле 1847 года студенческая жизнь Льва Толстого завершилась. Он унаследовал свою часть владений, включая любимую Ясную Поляну, и немедленно отправился домой, так и не получив высшего образования. В родовом имении Толстой попытался наладить быт и начать писать. Он составил свой план образования: изучать языки, историю, медицину, математику, географию, юриспруденцию, сельское хозяйство, естественные науки. Однако вскоре пришел к выводу, что легче строить планы, чем их осуществлять

Популярно: Литература