Есть ответ 👍

Написать сочинение на тему "золотая осень"

110
460
Посмотреть ответы 3

Ответы на вопрос:

Zizosia
4,4(29 оценок)

    наступила осень. солнце греет ещё почти по-летнему, стремясь отдать последнее нерастраченное тепло. на голубом и чистом небе ещё почти нет туч. только ветер стал более холодным и резким, напоминая о том, что на дворе уже сентябрь месяц. среди яркой зелени уже заметны первые предвестники осени: жёлтые и красные листья. скоро они опадут с деревьев и покроют собой все дороги и дорожки. птицы уже начинают собираться в стаи, готовятся к длительному перелёту в тёплые края. ещё слышится отовсюду их весёлый гомон, щебетанье, которые вскоре утихнут до новой весны. ещё не начался сезон затяжных и бурных ливней, однако небо уже изредка хмурится. иногда на землю проливается дождь, но лужи высыхают тут же под последними ласковыми лучами солнца. по утрам становится холоднее. небо в это время удивительно прозрачное, чистое и высокое. кажется, будто усилившийся ветер разогнал все облака, разметал их по дальним уголкам, чтобы ничто не мешало солнцу дарить нам своё тепло. наряду с красными листьями краснеют и ягоды. все кустарники будто специально приукрасились к началу осени. ягоды разных размеров тихонько покачиваются, привлекая внимания птиц и маленьких зверьков, которые делают запасы на зиму. в воздухе стоит особенный осенний аромат: запах свежескошенной травы, нагретой за лето земли и спелых яблок.  природа одевается в яркие осенние краски, стремясь покрасоваться перед приходом чёрно-белой зимы. это похоже на прощальный карнавал, где золотая осень стремится показать всю свою красоту. быстрота и резкость жаркого лета уходят, уступая место степенности и неторопливости, что больше соответствует нынешнему времени года. даже надоедливые насекомые, ранее практически неуловимые, теперь начинают впадать в спячку. их движения, медлительные и сонные, не забыть о том, что осень уже на пороге. но, прежде чем окончательно похолодает и поблекнут яркие краски, предстоит ещё порадоваться последнему от тёплого времени года: бабьему лету. эта граница между летом и осенью по-особенному яркая и заметная. она будто впитала в себя наиболее яркие и тёплые краски, соединила тепло и яркость лета с медлительностью и уютом осени. в это время можно насладиться последним теплом и, под лучами уже похолодевшего, но всё ещё тёплого солнышка, помечтать о будущем жарком лете.
Ralik89
4,5(83 оценок)

Ягулял осенью в парке и увидел 1 дерево.оно было такое красивое что у меня не было слов.и из неё падали листья.и красные и жёлтые и пошёл домой

С. Пушкіна “Євгеній Онєгін”

Мені здається, коли любиш (якщо любиш по-справжньому), те бажаєш предмету своєї любові всього самого доброго, розділяєш із ним і сум, і веселощі, розумієш його, живеш його життям, проблемами, нічого не вимагаючи замість. Тетяна Ларіна хотіла любити саме так. Не треба бігти від любові, навіть якщо вона безмовна. Тетяну не залишило це почуття, хоча пройшло багато часу, вона вийшла заміж. Пушкіна ставиться до своєї Тетяни тремтливо й ніжно. У неї відкрите серце, здатне співчувати й любити. Поет наділив її світлої, легко ранимою душею. Нерозривно пов’язана із природою й дополняющая її, Тетяна має тонку натуру й поетичну душу. Добрі й довірчі відносини з нянькою до й повірити в перекази глибокої старовини. Ми знайомимося з Тетяною, коли вона зовсім молоденька дівчина, у ній є якась загадка. Тетяна відрізняється від своєї сестри, Таня не як усе. “Їй рано подобалися романи, вони їй заміняли все…” Мрійлива Таня жила своїм особливим життям, і ніхто не міг вторгнутися в її мир. Вона створила собі образ чоловіка, її героя, і отут з’являється Онєгін, і Тетяна бачить у ньому свій ідеал. Онєгін розумний, здатний глибоко й сильно почувати. Він відразу зумів оцінити Тетяну з її непомітною зовнішністю й богатым внутрішнім миром. “Я вибрав би іншу, – говорить Онєгін Ленскому, – у рисах в Ольги життя немає. Кругла, червона особою вона, як цей дурний місяць…” Євгеній далекий від ідеалу Тетяни, але вона цього не розуміє, закохується в нього. Це почуття штовхає її на безрозсудний (по поняттях того часу) учинок.

Тетяна не замислювалася про наслідки, вона занурилася у своє почуття повністю. Написати лист (більше того – визнання в любові) першої – скільки треба сміливості. Потім чекати відповіді, перебувати в невіданні й сум’ятті, почути відмова – якої треба бути сильної. Але, що б не говорив Онєгін у той день Тетяні (а надійшов він шляхетно – не став обманювати довірливу душу), не згасла в серце її жагуча любов.

Катерина, Маргарита, Тетяна – ці жінки віддавали любові всю себе, без залишку. У цих жінок чудесний духовний мир. Не кожної дана така любов. Наприклад, Ольга. У неї було все благополучно. Ленский обожнював неї, писав їй вірші. Вони часто були разом, жартували. Ользі було добре із цією людиною, не нудно, але її любов походила скоріше на дружбу, та й теперішньою дружбою це не назвеш. Ленский загинув – Ольга вийшла заміж. Але ж і чоловік може жагуче любити, так любив Ленский (а наприкінці роману Онєгін упав жертвою любові). Владимир не знав розпусти, для нього любов не була грою в “ кішки-мишки”. Ленский був молодий і чистий душею. Онєгін же навпроти: “У красунь він вуж не закохувався, а волочився як-небудь”. Однак – “Вони зійшлися: хвиля й камінь, вірші й проза, лід і пломінь”. Онєгін і Ленский “від робити нема чого друзі”. Дружили вони від нудьги. Онєгін дає закохатися в себе Тетяні, доглядає за Ольгою, убиває друга. Він, звичайно, каявся, але було пізно. Він їде. Але Тетяна його не забула, їй був цікавий ця людина. Як він жив, що читав, про що думав – вона намагалася зрозуміти його душу. У Тетяні борються два почуття: ненависть і любов (вона не може упокоритися з тим, що Онєгін убив друга), але продовжує любити його.

Головна діюча особа в романі – сам поет, його думки, почуття, його особистість. “Ліричні відступи” у романі не розповідають нам про життя самого автора. “У ті дні, коли в садах ліцею я безтурботно розцвітав”. Через сприйняття самого Пушкіна ми довідалися про тім часі, про його друзів. На сторінках з’являються історичні особистості. “Другий Чадаев, мій Євгеній…” – Пушкін говорить про своїх друзів, а десь навіть жартує над ними.

“Онєгін, добрий мій приятель” – знайомить нас автор зі своїм героєм. Пушкіна й розповідає нам про Онєгіна, і міркує разом з ним, і взагалі вважає його своїм другом. Знаходить навіть подібності між Онєгіним і самим собою. Пушкіну й подобаються якісь його риси, а якісь немає. Він засуджує Онєгіна й співчуває йому. Пушкіна хоче бути другом, він і виступає як друг Онєгіна. Свій роман він сприймає як “бесіду солодку друзів”.

Дружба й любов – самі прекрасні почуття на Землі, не кожного Бог нагороджує ними. Лише люди, що вміють дорожити цими почуттями, щасливі.

Популярно: Литература