Есть ответ 👍

Стаття на морально-етичну тему,,водні ресурси"

122
220
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:


співвідношення приходу і витрат води з урахуванням змін її запасів за вибраний інтервал часу для певного об’єкту називається водним .

взагалі обліку підлягають атмосферні опади, конденсація вологи, горизонтальний перенос і відкладення снігу, поверхневий і підземний притік, випаровування, поверхневий і підземний стік, зміна запасів вологи у грунті та ін. в окремих випадках нема необхідності детального обліку всіх складових частин водного .

наприклад, якщо і розрахунки виконуються стосовно достатньо великих об'ємів води, можна не враховувати конденсацію, тому що вона має відносно мале значення.

у межах середнього багаторічного річного водного з усієї території суходолу земної кулі випаровується кількість води, що дорівнює кількості опадів мінус річковий стік.

під водними ресурсами в широкому розумінні сприймаються всі види води, що знаходяться в землі, на її поверхні і в атмосфері. у більш вузькому розумінні під водними ресурсами розуміються ті природні води, які можна використовувати в даний час, їх режимом, а також води, що можуть бути використані в найближчій перспективі й над інням якими йде робота. таке визначення водних ресурсів відповідає їх економічному розумінню й знаходиться в тісному зв'язку з рівнем розвитку людського суспільства.

виходячи з цього визначення, в поняття "водні ресурси" включаються тільки прісні води суходолу, що безпосередньо використовуються або визначені для використання в процесі матеріального виробництва. на практиці до такої категорії доступних для використання вод зараз відносять річковий стік і придатні для експлуатації підземні води.

водні ресурси вважаються фізично невичерпними, але в своєму розміщенні та режимі стоку вони витримують прямий та опосередкований вплив інших компонентів природного комплексу та антропогенний тиск, в наслідок чого відрізняються значними коливаннями та нерівномірністю розподілу, а також по своїм якісним характеристикам.

на сучасному етапі соціально-економічного розвитку україни та її окремих регіонів, що характеризується збільшенням антропогенного навантаження на природу, особливо гостро стоїть проблема використання й охорони водних ресурсів країни.

основним джерелом формування та поповнення водних ресурсів служать атмосферні опади, розподіл яких досить нерівномірний. з цим в значній мірі пов'язані відмінності в природному забезпеченості україни водними ресурсами. важливим чинником, що впливає на формування водних ресурсів, є також випаровування з поверхні, яке зростає з північного заходу на південний схід.

різниця між кількістю опадів і випаровуванням (величина стоку), а також відношення величини стоку з певної території до кількості опадів на цій території (коефіцієнт стоку) обумовлюють водозабезпеченість території, формуючи власні водні ресурси в об'ємі 50,7 км3/рік.

водні ресурси річок є одним з найважливіших природних ресурсів. вони характеризуються об’ємом стоку річок, що щорічно стікає з певної території. на відміну від більшості інших природних ресурсів водні ресурси поновлюються і їх середня багаторічна величина на протязі тривалого часу залишається постійною.

часова і просторова динаміка водних ресурсів знаходиться у безпосередній залежності багатьох факторів – величини, інтенсивності і розподілу атмосферних опадів по території, випаровування, факторів підстилаючої поверхні, господарської діяльності, тощо. і дослідження можливість проводити співставлення об’єктивно існуючих в природі співвідношень і взаємозв’язків між надходженням та витратами вологи на будь-якій території і, в першу чергу, на річкових водозборах, за різні інтервали часу. а взаємна ув’язка окремих компонентів водного дозволяє більш глибоко вивчати умови їх формування, виявляти можливі помилки вимірів та розрахунків і оцінювати вплив господарської діяльності та інших факторів на водні ресурси


ответ:484 558 769

Объяснение:

Популярно: Українська мова