Есть ответ 👍

Записати речення, з однорідними членами

224
488
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:


1. однорідні члени речення

а) ставлення мовця до висловлюваного;

б) називають того, до кого звертаються із мовленням;

у) відпові на одне і ті запитання, відносяться доти слова у реченні.

скласти (пригадати) і записати речення, ускладнене однорідними членами, підкреслити їхні (напр.:   життя моє навік переплелося з радощами і болями народу.  (д. луценко.)  моя рука ніколи й нікому ані кривди, ані біди не принесе!   (д. павличко.)  брехні поміж нас потребу не було б й не якщо.  (з. йовенко.)

2. між однорідними членами речення ставляться

а) тирі;

б) комі;

у) комі і тирі.

скласти (пригадати) і записати речення із однорідними членами, не поєднаними сполучниками (напр.:   треба нам людей хоробрих, сміливих, гордих, палких.  (і. франко.)  перевертнями, перекинчиками, яничарами, манкуртами називають зрадників батьківщини. (а. лотоцький.)  дзвін шабель, пісня, походи, воля соколина, тихі зорі, ясні води – моя україна.  (у. сосюра.)

3. якщо узагальнююче слово стоїть перед однорідними членами речення, после нього переносити

а) кулі;

б) тирі;

у) двокрапка.

скласти (пригадати) і записати речення із узагальнюючим словом перед однорідними членами речення (напр.:   особливе значення на запорізькій січі малі військові клейноди: прапори, відзнаки старшин, булава тощо.  (з підручн.)  природа до всього чуйно, тривожно прислухається й чітко тримає над землею кожний звук: й дівочу пісню, й скрип воза, й клекіт чорногуза, й снування коників. (м. стельмах.)  талановитість людини виявляється навіть зовні: у ході, в жестах, в інтонації голосу, у виразі обличчя.  (п. загребельний ще.)усіх він зустрів на своєму шляху: відьму, кощія та бабу-ягу.  (надія кир»ян.)  з фольклору вийшли усі епоси, як-от: „іліада» і „одіссея», наше „слово про полку ігоревім», «нібелунги».  (про. сизоненко.)

4. узагальнююче слово виступає

а) завжди головним членом речення;

б) завжди другорядним членом речення;

у) тім членом речення, що і однорідні члени, до які воно та відноситься.

скласти (пригадати) і записати речення із узагальнюючим словом после однорідних членів речення, підкреслити в ньому усі члени речення (напр.:   ні робота, ані смерть, ані життя, ані весілля – нічого на світі не обходитися без хліба.  (про. сизоненко.)  на озері синій комиш, тремтливий листок тополини – все якщо таке ж, як раніш.  (у. сосюра.)  мудро, величаво, владно, урочисто – так шумують води лише навесні.  (катерина степчин-гнесь.)  красу людську, фізичну вроду і духовне багатство – вісь що несуть людству духовні криниці.(про. сизоненко.)


Втемній вітальні недалеко від дзеркала висів старий подряпаний шкіряний рюкзак. шкірний покрив людини є найбільшим органом, його площа складає 1,5-2,3 кв.м. цей злочин було скоєно в стані афекту. у каскадера під час виконання карколомного трюка зайнялась шапка на голові - то був справжній ефект! андрій,щоб ненароком не забути, час від часу повторював її особистий номер телефону пошепки. особова справа військовослужбовця одиноко лежала на столі у слідчого. хворому з десятої палати лікарі рекомендували психіатричний нагляд. на роботі  психічний стан людей залежить від багатьох чинників, у тому числі від гарного відношення один до одного. цей новий психологічний роман вона прочитала від першої до останньої сторінки.

Популярно: Українська мова