Есть ответ 👍

Напишите сочинение "век нынешний и век минувший, нравственный конфликт в комедии" по произведению александра сергеевича грибоедова "горе от ума".

227
316
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:

0502abylai
4,8(53 оценок)

Вкомедии грибоедова " горе от ума " отражен конфликт двух эпох, двух мировоззрений, двух образов жизни.   "век нынешний и век минувший"   столкнулись в доме павла афанасьевича фамусова..   дворяне думают о том, как бы   " и награжденья брать, и весело пожить",   правила родства при выдаче званий и наград, фамусов занимает высокий пост, наплевательски относится к службе, поэтому и ценит делового молчалина. он служит ради званий и чинов. образцом считает дядю максима петровича, который " вперегиб", если было нужно было получить должность. и не важно, смешно он при этом выглядел или нет. весь день фамусова наполнен приемами, и ужинами. дочь свою софью   любящий отец хочет выдать за богатого скалозуба, который " и золотой мешок, и метит в генералы ". софья, однако, предпочитает   армейцу   скромного   секретаря молчалина. она   видит в нем   перспективного молодого человека, который лестью   и умением молчать сможет добиться многого.    гости, посетившие дом фамусова, - это слепок тогдашнего общества, основанного на ложных нравственных ценностях.    чацкий - единственный человек, который   выступает против него.. он кажется белой вороной и порой не замечает этого. остроумный , образованный, " с царем в голове ", чацкий презирает идеалы прошлого, называя 18 век   " веком покорности и страха".   он не хочет служить без пользы, а   прогресс в россии связывает со всесторонним развитием личности,   развитием   искусства и с   тем, чтобы прислушиваться к мнению простых людей,   чацкий страстно обличает креспостников и крепостное право, при котором людей меня ют на борзых собак, а крепостных актеров . александр андреевич чацкий называет народ умным, бодрым, а дворян ругает за то, что они нанимают иностранцев в качестве учителей своим детям. это не способствует   национальному самосознанию и воспитанию патриотизма.   чацкий спорит почти со всеми, вызывая гнев.   любимая девушка софья первая пускает слух о его сумасшествии. в зале кружатся пары,   но никто уже не смотрит в сторону бунтаря и критика.   представитель "века нынешнего" уезжает из москвы, разочаровавшись и в обществе и в любви. но он одержал нравственную победу, потому что расшевелил     общество и заставил задуматься над тем, как оно живет. такие люди, как александр андреевич   чацкий - это двигатели прогресса, и они, по выражению   и. гончарова " начинают новый   век " и в "этом все его значение и весь его ум". в этом смысл конфликта и его разрешения в комедии а с. грибоедова " горе от ума ".
mirann2hsjb
4,7(98 оценок)

Читаючи казку антуана де сент-екзюпері "маленький принц", я отримала велике задоволення. мені незвичайна історія, яку розповідає автор, а найбільше вразив головний герой – маленький принц. він такий тендітний, такий вразливий, характер у нього добрий. принц був ще дитиною, але з якою любов'ю і відданістю він ставився до квітки – своєї троянди! він покохав її усім серцем, хоч вона була гордовитою. навіть коли він побачив ще багато таких самих троянд, як вона, він не переставав за нею сумувати! і я зрозуміла, що коли кохаєш когось по- справжньому, то навіть його недоліків не помічаєш …ще було цікаво, коли принц попросив намалювати баранця, але ніякий баранець йому не подобався, а сподобався тільки той, який був у коробці, якого він сам собі уявив. я побачила, що хлопчик володіє великою уявою, він може бачити не тільки очима, а й серцем. це дається не кожному.наступний момент, який мене вразив, це коли маленький принц розповідав про зірки, на яких він побував. на тих зірках були і п’яниця, і бізнесмен, і король, і багато інших. хлопчику усіх було шкода, тому що у цих бідних людей не було щастя. і мені теж стало їх жалко … трішки кумедним для мене став епізод, коли маленький принц розповідав про свої три вулкани, як він готує на них їжу і чистить їх. ці вулкани були хлопчику по коліна, а для людей земні вулкани дуже, дуже великі! але я зрозуміла, що він піклувався про них, тому що вулкани були частиною його маленької планети, а принц відчував відповідальність за неї … найбільше мою душу вразив той момент, коли хлопчика вкусила змія і він помер. мені було його так шкода, хоч я прекрасно розуміла, що хлопчик полетів на свою зірку. спочатку душею, а потім вже і тілом. але від цього я не менше плакала, тому що дуже сумувала за хлопчиком, сумувала, що його більше немає на землі. принц зрозумів, що його щастя – бути біля улюбленої троянди, турбуватись про неї і оберігати її. мені здається, коли він повернувся до себе на зірку, квітка вибачилась за те, що ображала його, і пообіцяла більше не бути такою гордовитою та капризною. і хочеться вірити, що цей хлопчик із золотим волоссям повернеться на землю, щоб нагадати людям про те, що треба завжди відповідати за тих, кого приручив. про те, що дружити – означає приносити радість іншій людині, оберігати її, довіряти їй. мабуть, у маленького принца були й інші секрети … може, він ще повернеться к нам і розкаже про них ? ..

Популярно: Литература