24000006
31.03.2020 05:53
Биология
Есть ответ 👍

Будова шкіри ссавців на потрібно на українській мові)

248
336
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:

Dima1Tap
4,4(59 оценок)

шкіра  ссавців досить еластична і має складну будову. у ній звичайно добре розвинені різні типи залоз: погоні, сальні, молочні, пахучі. потові залози відкриваються на поверхню шкіри. вони беруть участь у регуляції температури тіла та у виведенні продуктів  обміну речовин. температура тіла тварини знижується завдяки випаровуванню поту з його поверхні, що дає змогу уникати перегрівання. секрет сальних залоз змащує волосся та поверхню шкіри, запобігаючи їхньому зношуванню та намоканню.

важлива роль у спілкуванні особин одного виду належить виділенням пахучих залоз. за їх тварини мітять свою територію: так інші особини виду дізнаються, що певна ділянка вже зайнята. за виділень пахучих та інших залоз малята знаходять шлях до гнізда або ж батьки розшукують своє потомство. але найважливішими для ссавців є молочні залози. виділенням цих залоз - молоком - ссавці вигодовують своїх малят.за рахунок верхнього шару шкіри у ссавців утворюються різні похідні: волосся, кігті, нігті, копита, роги тощо. волосяний покрив складається з волосків різних типів. є волоски товсті та пружні. вони мають назву остьові і виконують захисну функцію. їхнє забарвлення зумовлене особливими барвниками - пігментами. коротке і м'яке пухове волосся - це підшерстя. воно утримує в собі прошарок повітря, що дає змогу зберігати тепло тіла.

своєю основою волоски пов'язані зі спеціальними м'язами. при їхньому і волосся настовбурчується і прошарок повітря збільшується, що також сприяє кращому утримуванню тепла. в теплу погоду, навпаки, волосся притискається до поверхні шкіри. повітряний прошарок при цьому зменшується, і тварини більше тепла ві у довкілля.

крім остьових і пухових волосків, на певних ділянках тіла ссавців можна помітити довгі чутливі волоски - вібриси. до основи вібрисів, які зазвичай виконують функції органів дотику, підходять нервові закінчення. найчастіше вібриси розташовані на голові ссавців. у деяких видів тварин (їжаків, дикобразів тощо) волосся видозмінилося на голки, що виконують функцію захисту від ворогів.

під шкірою є шар жирової клітковини. він розвинений у мешканців водойм, бо є зберігати тепло тіла. крім того, жир легший від води і сприяє плавучості тварини. жир, який запасається у підшкірній жировій клітковині, а також запасом поживних речовин і джерелом води, у разі її нестачі у довкіллі.

влад2313
4,6(4 оценок)

Одноклеточные организмы, вроде бактерий и простейших, столь успешно адаптировались к разнообразным условиям среды, что составляют более половины всей биомассы земли. в отличие от высших животных многие из этих одноклеточных способны синтезировать все необходимые им вещества из нескольких простых соединений, причем некоторые из них делятся чаще, чем раз в час. чем же тогда объяснить появление и распространение на земле многоклеточных организмов? по-видимому, их преимущество состоит в том, что такие организмы могут использовать ресурсы, недоступные единичной клетке. например, наличие множества клеток позволяет дереву достичь больших размеров, иметь корни в земле (где определенные клетки поглощают воду и питательные вещества) и листья в воздухе (где другие клетки могут эффективно улавливать энергию солнечных лучей). ствол дерева состоит из специализированных клеток, образующих каналы для транспорта воды и питательных веществ между листьями и корнями. другая группа специализированных клеток образует слой коры, предотвращающий потерю воды и защищающий внутреннюю часть ствола. дерево как целое не конкурирует с одноклеточными организмами за свою экологическую нишу, его способ выживания и размножения совершенно иной. по мере появления различных растений и животных изменялась и среда, в которой проходила эволюция, а это в свою очередь требовало новых способностей, ведь существование в джунглях, например, предполагает наличие у организмов совершенно иных свойств, чем жизнь в открытом море. возникновение новых способов движения, сенсорного восприятия, коммуникаций, социальной организации - все это позволило эукариотическим организмам конкурировать, размножаться и заселять пространства земли.

Популярно: Биология