Есть ответ 👍

Твір оповідання - цікавий випадоу з життя

238
378
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:


Ядовго пам'ятатиму той день, коли вперше в житті переступив поріг школи. це був надзвичайно святковий день. велика, блискуча від сонячного проміння класна дошка, грудочки білої крейди, тривожні й хвилюючі звуки дзвоника здавалися мені дивовижними. я довго шукав свій клас, тому ввійшов до нього майже останнім. сісти довелося на останній парті. почав хвилюватися, що не почую вчителя, що не вистачить підручника. так і сталося. після привітання учителька почала роздавати по дві книжки на кожну парту. всі жадібно хапали, починали невміло читати і милуватися малюнками. «зараз дійде черга й до мене», — казав я собі. аж ось на парту учителька поклала всього один підручник, який довелося ділити з синьооким дівчиськом. чомусь тоді мене ця подія дуже засмутила, а сльози, як я їх не ковтав, все-таки покотилися. як пізніше з'ясувалося, ту дівчинку, що не пройнялася моїм горем, звали даринкою. тоді вона мені якось іронічно й байдуже прошепотіла: «ну, забери той буквар, якщо хочеш, я його давно вже прочитала з бабусею». навіть не знаю, що мене тоді більше вразило: те, що підручника не вистачило, чи те, що я ніколи ще не читав того букваря.

ответ: В усі часи у родині без хліба не можна було жити. Найголовніше на столі — хліб. Хліб та сіль на вишитому рушникові були ознакою гостинності українського народу. Раз на тиждень господиня випікала хліб у жіночий день — п'ятницю.

Хлібна діжка — це родинний оберіг. її не годилось використовувати з іншою метою, окрім свого прямого призначення.

Руками легко виплескували круглу хлібину, клали її на рушник, потім на ясеневу лопату клався капустяний листок, притрушувався борошном і лише тоді на нього переносили хлібину. Спритно шугали лопату в гаряче черево печі, потім піч затуляли заслінкою.

Про все це мені розповідала моя бабуся, яка мешкає в селі на Полтавщині.

Зараз жінки не випікають хліб, бо можна його купити у будь-якому магазині. Але уявити собі хоч один день без хліба неможливо. Він потрібний і на сніданок, і на обід, і на вечерю, і на святковому столі.

Популярно: Українська мова