Есть ответ 👍

15 ! скласти речення з поданими дієсловами, щоб в одному реченні дієслово мало значення недоконаного виду, а в іншому – доконаного: мовити, розслідувати, атестувати, телеграфувати, інформувати.

242
414
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:


Я  мовлю (недок. в.) тихенько: "і, матусю". матуся промовила (док. в.)  радісно: "вечеря готова! " я розслідував (недок. в.) цей випадок. мені вдалося розслідити (док. в.) цей випадок. в цьому році школу атестували (недок. в.)  по-новому. мене проатестували (док. в.)  успішно. телеграфувати (недок. в.)  доводилося щодня. я зателеграфував (док. в.)  мамі. потрібно інформувати (недок. в.)  населення про події в державі. нас проінформували (док. в.)  про останні новини країни.

відповідь:

кожен з нас є унікальною та неповторною особистістю. так, ми усі різні, але прагнення стати людиною з великої літери є тією самою спільною рисою, що єднає нас. і саме тому наші батьки намагаються зробити все можливе, аби їх улюблений нащадок виріс та став гідним членом соціуму. але в то й же час не всі з нас знають, що таке гідність і що це значить «бути гідним».

все своє життя ми зіштовхуємося із необхідністю робити певні вчинки та приймати рішення, частина з яких є важливими через свою здатність впливати на наше майбутнє. звичайно, деякі з них є правильними, а деякі призводять до певних помилок. все своє життя ми вчимося і в той же самий час розвиваємось. морально-етичні принципи, які є загальноприйнятними для суспільства, слугують нам орієнтиром. на них ми і намагаємось рівнятись.

що стосується гідності, то це, перш за все, набуте вміння тримати свої думки та дії чистими. це є вести себе правильно в різних життєвих ситуаціях, ефективно переборюючи особисті емоції та слабкості, якщо такі присутні. гідність – це квінтесенція внутрішнього відчуття благородства та відповідальності за життя та здоров’я дорогих та близьких вам людей. чисті думки людини є базовою основою для всіх її вчинків. коротко резюмуючи, наявність в людини таких якостей як порядність, благородство, чесність, співчуття до оточуючих разом із доброзичливістю дає змогу називати людину по-справжньому гідною.

наш життя насичене різноманітними подіями, труднощами та складнощами. в ньому знаходиться місце для всього – для радощів і, на жаль, горя, для випробувань та різноманітних нагород. деколи ми змушені мати справу із болем, зрадою, підлістю та несправедливістю оточуючого світу. це теж є складові життєвого шляху. але тільки від нас залежить, чи гідно ми складемо ці життєві іспити та випробування, вийшовши з них із честю переможцями, чи, може, піддавшись труднощам, зламаємось, тим самим втративши власну гідність.

у сучасному світі так важко знайти той самий шлях, який можна назвати правильним. причина тому – еталони правильної поведінки та моральні принципи постійно усуваються на другий план, поступаючись місцем матеріальним речам. сподіваюсь, що все зміниться на краще, адже найбільшою цінністю у суспільстві є людське життя. прожити життя гідно – важко, але можливо. саме це я й хочу на власному прикладі довести, і для того максимум зусиль.

пояснення:

Популярно: Українська мова