Есть ответ 👍

Літопис відрізняється від легенди тим,

253
472
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:

anastejsablek
4,8(83 оценок)

Легенда – це переказ про яку-небудь історичну подію, викладенний в художній, поетичній формі. якщо розглядати поняття легенди ширше, то можна сказати, що це – фольклорний твір з елементами чудесного, але, тим не менш, сприйманого як достовірне. наприклад, як легенда про подорож одісея, або про троянську війну та троянського коня. легенда – це не казка, приблизний синонім поняття міф. як правило у легенді, міститься додатковий релігійний або соціальний пафос.             

літо́пис — історико-літературний твір у русі, пізніше в україні, московщині та білорусі, в якому оповідь велася за роками (хронологія). писалися переважно церковнослов'янською мовою, з численними вкрапленнями місцевої лексики. в інших християнських країнах подібні давні твори мають назву «хроніки», які писалися, як правило, латиною.

назва «літопис» походить від структури літопису, де твори починались зі слів «в літо». літописи — важливі пам'ятки літератури, цінні джерела для дослідження слов'янської історії з давніх часів до xviii століття включно. у них розповідається про походження східних слов’ян, зародження у них державної влади, про політичні, економічні та культурні взаємини між собою та з іншими , тощо. велике значення літописи мають для вивчення історії української літературної мови. мова більшості літописів книжна, близька до церковнослов'янської, а у період xv—xviii ст. частина литовських літописів пишеться латиною.україна має давні власні літописні традиції, які закладені ще на світанку виникнення писемності на русі
akniet8
4,6(71 оценок)

1. крылов, иван андреевич. 2 февраля 1769. москва.

2. братья: лев андреевич крылов, сестры: -

3. образование: ( не знаю )

4. крупные произведения: ворона и лисица , мартышка и очки, лебедь, щука и рак , стрекоза и муравей , слон и моська , кот и повар , квартет , два голубя и др.

5. трудовая деятельность: работа в магистрате твери (подканцелярист), казённая палата, кабинет её величества ( являлось, что-то вроде личной канцелярии императрицы). ( поэт, баснописец, драматург, писатель, журналист, издатель, переводчик )

6. круг общения: а. клушин, п. плавильщик и и.дмитриев и др.

7. семья: не женат. официально у него нет детей. но современники баснописца утверждали, что у ивана андреевича всё же наличествовала гражданская жена. это была его домработница феня.

8. дата смерти:   9 ноября 1844 г., место:   тихвинское кладбище александро-невской лавры. причина: двустороннее воспаление лёгких.

9. улицы и переулки имени крылова есть в десятках городов россии и стран бывшего .

памятник в летнем саду санкт-петербурга

памятник в твери в сквере крылова

в москве у патриарших прудов установлен памятник крылову и героям его басен

в санкт-петербурге, ярославле и омске есть детские библиотеки имени и. а. крылова

10. интересные факты: изучал нравы народа в кулачных боях, писал с ошибками и преподавал , вел активную издательскую деятельность

Популярно: Литература