Есть ответ 👍

Тема,ідея,основна думка віршів шевченка"коло гаю в чистім полі","не тополю високую","дівичії ночі","і широкую долину","ликері"

263
412
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:


"не тополю високою" - тема: розповідь про глибокі переживання дівчини, розлученої з коханим, її звернення до ворожки, розмова з тополею і, нарешті, перетворення самої дівчини на тополю під впливом чудотворного зілля. ідея: невмирущість справжнього кохання, возвеличення краси, вірності, незнищенності світлих і благородних людських почуттів. основна думка: кохання — це не тільки щире почуття, а й те, через що любляче серце страждає у поневіряннях.

Ліна василівна костенко – одна з найвидатніших українських поетес xx століття. її перу належать кілька відомих поетичних збірок. до сьогодні ліна костенко веде активну публіцистичну й громадську діяльність. твір поетеси, який заслуговує на особливу увагу, називається «маруся чурай» . «історичний роман у віршах», – так сама авторка визначила жанр цього твору.історія марусі чурай відома нам з історичних джерел xvii століття. дівчина – авторка багатьох пісень – отруїла свого коханого, покаравши його таким чином за зраду. її судили, але виправдали. таким взагалі є суто історичне підґрунтя роману у віршах. ліна костенко по-новому осмислила історію марусі, відтворивши в чудових ліричних рядках глибину цієї непересічної натури.маруся чурай – художня, високообдарована натура. це вона створила чарівні пісні, які співає народ. і це ж вона, керована палким коханням, нині звинувачена в страшному злочині – вбивстві. за версією ліни костенко, маруся приготувала отруту для себе, а гриць бобренко, її коханий, отруївся помилково: доля вчинила тут на власний розсуд. дівчину було притягнено до суду, але тут судді неспроможні винести справедливий вирок. перед судом по черзі виступили дуже розумні й поважні люди. виявилося, що за всіма писаними й неписаними законами маруся винна, і її присудили до страти на шибениці.

Популярно: Українська література