lubov9
18.01.2023 21:03
Биология
Есть ответ 👍

Сходства основных признаков хрящевых и костных рыб

249
473
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:

danil2009cot
4,7(94 оценок)

Сходства: оба хордовые, позвоночные, тело вытянутое, обтекаемое, есть плавники, чешуя, дышат жабрами, один круг кровообращения, сердце двухкамерное, оплодотворение наружное, откладывают яйца- икру. различия: у хрящевых скелет на протяжении всей жизни в большей степени состоит из хрящевой ткани, хорда сохраняется на протяжении всей жизни.нет жаберных крышек, а только жаберные щели, отсутствует плавательный пузырь , хвостовой плавник неравнолопастной.. если я так поняла ..
lizaivleva201
4,6(5 оценок)

Відповідь:

Ще холодні в лісі ранки,  

                                                    Сніг ще в лузі дотліва,

                                                    Та розкрила на світанку

                                                     Сині очі сон-трава.

 

                                                                 Ще можливі віхоли, нічні заморозки, холоднеча, але  

квітка сон-трава цього не боїться, вона завбачливо "утеплилась" щільним шаром м'якеньких срібних волосків, наче закуталась в хутряну шубку.

           Назву свою - сон-трава (або л) - рослина дістала через те, що її квітки в негоду і холод закриті, наче сплять, або через те, що використовували це зілля в народній медицині як снотворний засіб.  

бабочки в полете

ЛЕГЕНДИ

1) Колись давно навесні молода вродлива дівчина пішла до лісу на­збирати квітів. І так вона захопилася красою лісу, що зайшла в са­му гущину, де жив лісовий дух.

Побачивши красуню, він вирішив заманити її ще далі та назавжди залишити в себе. Перетворився він на молодого парубка й каже: «Залишайся зі мною. Я — цар. Мені все підвладно!» А дівчина вже мала нареченого у своєму селі та й відмовила лісовику.

Розгнівався лісовий дух, став старим дідом і закричав: «Усе одно ти будеш зі мною та ніколи не вийдеш із мого дрімучого царства!».Напустив він на красуню чари сну. Зімкнула вона очі, упала не­притомною й розчинилася...

А на тому місці з'явилися квіти дивної краси. Називати їх стали сон-травою.

2) Польська легенда розповідає, що одного разу восени мисливець побачив, як ведмідь викопав якийсь корінь, лизнув його та пішов у барліг.

Цікаво стало мисливцеві, він і собі лизнув корінь... та заснув міцним сном.

Пробудився бідолага аж навесні. Вийшов із лісу, а люди в полі вже орють землю й сіють хліб! Прийшов у село, а рідня його поминає як по­мерлого. Зраділи родичі, а старий знахар сказав: «Не то був ко­рінь, а сон-трави».

Сон-трава в фольклорі

Сон-трава вважалася магічною рослиною. Вірили, що заснувший у ній буде наділений даром передбачення.  Якщо її на ніч покласти під подушку, то неодмінно насниться віщий сон.  

Говорили, що за сон-травою в ліс потрібно йти тільки з чистими помислами. Зривати квіти радили в тиші, загадуючи при цьому своє найзаповітніше бажання.

Використання в медицині

    Сон-трава л) — не тільки гарна рослина, а ще й лікарська. У народній медицині використовують траву лу, яку збирають під час цвітіння та викопують кореневища.

Відварами із сон-трави лікують безсоння, нервові захворювання, бронхіт, хвороби нирок тощо. Ліки із сон-трави вбивають мікроби.  

Але слід пам'ятати, що рослина отруйна!

  При потраплянні на шкіру її сік викликає появу пухирів і навіть може викликати нариви. Потрапляння всередину спричиняє запалення нирок, шлунка й зупиняє серце.

  Лікуватися сон-травою треба вміти.  

Не знищуй первоцвіти!

красная книга сон трава

      Рослина дуже декоративна, і шкода, що її бездумно нищать, зриваючи оберемками, тому все рідше трапляється ця весняна красуня у наших лісах.

      Якщо вам подобається квітка, то рослину можна виростити на підвіконні або клумбі.Сон-траву можна розмножувати насінням, а також частинами кореневища.сон трава фото

       На одному місці вона може рости понад десяти років. Сіянці починають цвісти на другому-третьому році життя.

Пояснення:

Популярно: Биология