Есть ответ 👍

Цитати до образу марусі і василя у творі "маруся" григорія квітки-основ"яненко

287
304
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:


    пропоную дібрати такі цитати до характеристики образів марусі та василя з твору "маруся":     маруся⇒      зовнішність:   "ви­сока, прямесенька, як стрілочка, чорнявенька, очиці, як тернові ягідки, бро-воньки, як на шнурочку, личком червона, як панська рожа, що у саду цвіте…";     характер: на все село була і красива, і розумна, і багата, звичайна та ще ж к тому ти­ха, і смирна, і усякому покірна" .     кохання до чоловіка: "батечки,   як заголосить маруся,   та так і повисла йому на шию!   виціловала його   що то?   і в вічі,   і у лоб,   і у щоки,   і у шию " ; "а маруся лежить   у нього на руках і сама себе не тямить,   чи вона у раю,   чи вона де?   так їй хороше було!   хоче щось сказати –   і слова не промовить;   хоче від нього вирватися,   так неначе прикована до василевої шиї "    

    василь⇒     зовнісшність та вдача: "він свитник, хлопець дуже гарний, має гнучкий стан та на сільських дівчат і не дивиться. нібито його хазяїн хоче взятии хлопця в прийми, віддати за нього свою доньку-красуню".     шанобливе ставлення до коханої, небажання її осквернити: " вдарив поклон і,   припавши на те місце,   де стояла маруся,   ціловав землю замість її "  ;     –     люблю тебе,   марусенько,   усім серцем моїм,   люблю тебе більш усього на світі ! одну руку вхватив василь та й держить біля свого серця,   а воно так же колотиться,   як і в неї марусенько,   моя лебідочк ,   зірочко моя ,   рибочко,   перепілочко!   –   приговорював василь,   обнімаючи свою марусю.–   я ж землі під собою не чую -   я мов у раю ! " 


1.  зовнішність планетника (вік, вигляд, риси обличчя, одяг).2.  внутрішній світ героя: а)  ставлення до старших і ровесників; б)  мовлення планетника; в)  думки, міркування, його фантазії та мрії; г)  уподобання героя; ґ) учинки за різних обставин.3.  ставлення автора й читача до планетника.звичайно, ти можеш доповнити цей план, помітивши якусь цікаву рису, яку не розкриває жоден із його пунктів. нагадаємо, що під час характеристики героя слід посилатися на зміст твору, використовуючи з тексту цитати.

Популярно: Українська література