Есть ответ 👍

Художні засоби до поеми 19 жовтня пушкін

296
446
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:


художні засоби до поеми "19 жовтня" пушкіна:

епітети: багряне убрання, поля зів'ялі й голі, тихе сяйво дня, келія пустинна, осінні негоди, чаша легкопінна, гіркі недуги, італія ясна, щаслива путь, доля мандрівна, доля

неологізм: легкопінна,

порівняння: він (союз), як душа; свій дар, як час, я тратив без угаву.

метафори: міцнів під крилом коханих муз.

звертання: каміне, вино, друже, любі друзі,горчаков, вільгельм, спізнілий друже мій.

риторичні запитання: але чи й там усі з вас бенкетують?   кого цей рік не дочекались ви?   хто зрадив ще чудову нашу звичку,   кого забрав холодний світ од вас?   хто не прийшов на братню перекличку?   чий голос змовк? хто передчасно згас?

анафора: ти простягав нам із-за моря руку,/ти нас єдиних в спогадах носив; благослови, моя святкова музо,   / благослови: нехай живе ліцей!

оклики: пора, пора! ні наших мук, ні мрій   не вартий світ; розвіємо оману!

повтор: пора, пора! повніш, повніш!


З перших рядочків поезії «Господь багатий нас благословив» Олега Ольжича, відчувається неймовірний порив ліричного героя йти за велінням свого серця, жити повнокровним життям.

Настрої ліричного героя піднесені, він постає сміливим, рішучим, мудрим, особливо це відчувається у таких рядках поезії: «Господь багатий нас благословив Дарами, що нікому не одняти…» та «Іди ж сміливо і бери один, Твойому серцю найхмельніший келих». Ліричний герой Олега Ольжича не зрікається насолод життя зі страху, що ці насолоди перешкодять у боротьбі. Він певний своєї сили й віри у свою мету та цінує кожну мить життя, даровану Богом людині.

Популярно: Українська література