Есть ответ 👍

Порівняйте зборівський мирний та білоцерковський мирний договір (таблиця, питання для порівняння самостійно, не менше 3)

240
401
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:


Зборівський договір відбувся 8 серпня 1649 р. відбувся між річчю посполитою(на чолі з яном іі  казимиром) і військом запорізьким(на чолі з б.хмельницьким) складався з 12 статей за умовами: король визнавав самоврядність війська запорозького, гетьманщини, у межах київського, чернігівського і брацлавського воєводств.    на землях війська запорозького влада належала гетьману, резиденція якого розміщувалась в чигирині. уряди усіх рівнів на території гетьманщини мали право займати лише православні шляхтичі.    у контрольованій козаками україні не мали права перебувати війська коронні. євреї не мали права займати державні посади й бути лихварями. єзуїти не мали права утримувати освітні заклади.    чисельність козаків війська запорозького обмежувалась реєстром у 40 000 осіб. усі ті, хто не потрапив до козацького реєстру, мали повернутися до панів.    білоцерківський-18(28) вересня 1651 р. укладений в м біла церква посол вального сейму речі посполитої не дозволив затвердити цей договір за умовами: польській шляхті  поверталися маєтки у  деяких воєводствах; територія, підвладна богдану хмельницькому, обмежувалася лише київським воєводством реєстрове козацьке військо скорочувалося з 40 до 20 тисяч чоловік; україна була позбавлена права вступати у відносини з іноземними державами і повинна була розірвати союз з кримським ханством гетьман зобов'язувався розірвати союз із кримом і відіслати з україни татарські загони гетьман позбавлявся права дипломатичних відносин з іноземними державами.
belatarikova
4,7(23 оценок)

ответ:Довольно тяжелыми были экономические последствия: войны Смутного времени привели к разорению развитых центральных областей страны, к массовому бегству населения в другие регионы. Усилилась крепостническая политика феодалов. Политические последствия - переход баланса сил между старым крупным земельным боярством и новым служилым дворянством в пользу последнего, сильная консерватизация страны. Часто считается, что Смута уничтожила зачатки сословного представительства, хотя это не так: Земские соборы после Смуты продолжали свою деятельность на протяжении всего правления Михаила Федоровича, за уничтожение их влияния ответственен следующий царь: Алексей Михайлович.

Объяснение:

Популярно: История