Есть ответ 👍

Время формирования изгибов позвоночника

257
481
Посмотреть ответы 3

Ответы на вопрос:

uhsdjhsilhiilch
4,8(97 оценок)

Впервые годы жизни ребенка.
habital
4,4(7 оценок)

Процессе формирования позвоночника образуются четыре изгиба. два изгиба, обращенные вперед, называются шейным и поясничным лордозами, а два изгиба, обращенные назад — грудным и крестцовым — кифозами. позвоночник у грудных детей обычно прямой, а при нагрузке образует дугу, направленную выпуклостью назад. к 3 месяцу жизни у ребенка развивается шейный лордоз в связи с попыткой поднять голову. эта кривизна усиливается в последующие месяцы в результате перехода в сидячее положение. поясничный лордоз появляется к концу первого или в начале второго года жизни, когда ребенок начинает ходить. вследствие появления шейного и поясничного лордозов происходит развитие промежуточного между ними изгиба позвоночника назад, т. е. грудного кифоза. крестцово-копчиковый кифоз формируется еще в утробном периоде под влиянием воздействия мышц тазового дна матери. в 6-7 лет кривизны намечаются уже достаточно явно, и к окончанию роста, к 20-25 , формирование их заканчивается.

1 папороті - трав'янисті рослини, у них немає камбію, тому серед них не зустрічаються дерева. листя - великі сильно розсічені, відходять від кореневища. черешки покриті бурими лусочками. листя наростають верхівкою (як пагони), молоде листя утворюють на верхівці завитки - «равлики», які захищають верхушечную меристему. через цих особливостей, не властивих листю, їх називають вайямі. на кореневище утворюються додаткові корні.папоротнікі - переважно лісові рослини. особливо багато їх у вологих лісах тропіків. листя тропічних папоротей різноманітні за формою і розмірами: можуть бути сильно розсічені і цільні, від 3-4 мм (2-4 см) до 2 м (найбільші 5-6 м). деякі являють собою ліани з видатними стеблами і листям, іноді до 30 м.2общее число видів близько 35 тис.

в життєвому циклі мохоподібних, як і інших вищих рослин є чергування двох фаз: спорофіта і гаметофіта. однак, домінує (переважає) гаметофит, в той час як у всіх інших вищих рослин домінує спорофіт. саме тому, моховидні як самостійну бічну гілку в еволюції вищих рослин.

гаметофіт зазвичай багаторічний. він являє собою листоподібний талом або рослину у вигляді пагона, розчленованого на стебло і листя. корній немає, їх функцію виконують ризоїди - вирости поверхневих клітин тіла. органи статевого розмноження - багатоклітинні. спорофит, званий у моховидних спорогонія, грає підлеглу роль. він являє собою циліндричну ніжку, що закінчується кулястої, еліптичної або циліндричної коробочкою, всередині якої утворюється спорангій зі спорами. спорогон паразитує на гаметофите, так отримує від нього воду і необхідну їжу. максимальна довжина тіла (гаметофіту і спорогона) - 60 см.

моховидні поширені на всіх континентах світу, але нерівномірно. у тропічних країнах - переважно в горах. незначне число видів зростає в посушливих умовах, наприклад в степах. деякі види ведуть епіфітний спосіб життя на кірці дерев або водний. основне різноманітність видів зосереджено у вологих місцях північної півкулі, в областях з помірним і холодним кліматом. у складанні рослинного покриву, особливо тундр, боліт і лісів, їм належить видатна роль.

моховидні за своєю організацією і екології ще близькі до водоростей. як і у водоростей, у них немає судин і коренів. деякі примітивні представники мають вегетативне тіло у вигляді стелиться таллома з верхівковим (дихотомічний) розгалуженням, схожого на них металів водоростей. запліднення пов'язане з водою. серед моховидних, як і серед водоростей, немає дерев'яніють форм. 3 найважливіша особливість цветковихрастеній - наявність спеціалізованого генеративного органу - квітки, що бере на себе функції статевого розмноження і залучення агентів запилення. цветковиерастенія свої семязачатки (семяпочки) в порожнину зав'язі, яка утворена зрощенням відкритого плодолистка.

це всi риси - важливiшi обирайте самi , оцiнете мою .

Популярно: Биология