masya90
08.06.2021 10:21
География
Есть ответ 👍

Почему течение гольфстрим теплое, а канарское течение холодное, хотя температура гольфстрим +4°с, а температура канарского течения +23°с? объясни, какие течения называются теплыми, а какие – холодными?

194
304
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:

ressko123
4,4(17 оценок)

теплые и холодные течения определяются температурой вод которых соответственно выше или ниже температуры окружающих вод. плотная вода опускается вниз, а более легкая поднимается вверх. самая плотная вода в океане — холодная и соленая. такой она становится, когда морская вода замерзает в сев. ледовитом океане и около антарктиды.холодная соленая вода, остающаяся после образования льда, опускается в глубины моря. самая соленая вода в океане находится в районе тропиков. эта вода теплая и поэтому не такая плотная, как холодная и менее соленая, находящаяся под ней. т.е. гольфстрим зародился в теплых мексиканских течениях, поэтому теплое течение, а канарское течение зародилось в северо-восточной части атлантического океана и направленно с севера на юг, т.е. наоборот из более холодного пояса к менее, поэтому течение холодное.

yarikvasil
4,5(89 оценок)

Відповідь:

Рельєф Африки дуже одноманітний, переважають рівнини та плоскогір'я. Пересіч. висота А. 750 м, при цьому сх. і пд. частини А. більш підвищені. Так, у пн., широкій частині А. переважають висоти 200—500 м над рівнем моря, на південь від 10° пд. ш.— 1000—2000 м, на Сх., в межах Східно-Африканського нагір'я, — понад 3000 м. Більша частина А. довгий час залишалася сушею, на поверхні її відбувалися інтенсивні процеси вивітрювання, тому великого поширення набули пенеплени, столові форми поверхні, ступінчасті плато "і нагір'я — зденудовані виступи кристалічного фундаменту (Абісинське, Ахаггар та ін.). Між ними лежать великі улоговини — прогини фундаменту, заповнені продуктами вивітрювання (западини Калахарі, Конго, Чад). Протягом мезозою, палеогену і неогену в Сх. А. (від гирла р. Замбезі до Суецької зат.) утворилася найбільша у світі система розколів і грабенів, на місці яких виникло Червоне м., більшість озер Сх. А. та западина пустелі Данакіль, а також великі базальтові плато на Абісинському нагір'ї. Вздовж системи грабенів розташовані згаслі та діючі вулкани А. Найвища вершина африканського материка — згаслий вулкан Кіліманджаро (5896 м). Часті сильні землетруси свідчать про активність тектонічних процесів у цих районах. До старод. масиву на Пн. А. прилягають молоді гори Атлас. Пд. окраїна материка облямована Капськими горами, які виникли на початку мезозою. На Пн. від цих гір простягається «Великий Уступ», його найвищою частиною є Драконові гори.

Пояснення:

Серед вчених існують великі розбіжності щодо походження слова "Африка". На увагу заслуговують дві гіпотези: одна з них пояснює походження слова від фінікійського кореня, що означає "відокремлений", тобто вказує на відпадання нового міста (мається на увазі Карфаген) від метрополії (французький історик П. Авезак, французький етнограф А. Дювер'є та ін.); друга гіпотеза стверджує, що слово "Африка" походить від назви одного з стародавніх берберських племен - авриг, або афарик (французький історик П. Гаффарель та інші).

Популярно: География