Бережи - матір природу (за творами б.харчука)

129
365
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:


твір "планетник" вчить кожного  виховувати у собі   бережливе ставлення до природи та   її краси, прищеплювати з самого дитинства   риси чуйності, доброти, відповідальності за доручену справу. хлопчик, залишившись самотнім через негативне ставлення сільських дітей до нього, знайшов порозуміння і підтримку у природі. тому, я  вважаю, що людина і природа міцно взаємопов’язані між собою. і ми повинні    сприймати природу не тільки очима, а й душею, серцем.

ми повинні наслідувати планетник і робити все для збереження природи. ніколи не можна ображати ні рослинки, ні тваринки, тому що вони теж живі.  «він ніколи не зривав листя, не ламав гілля, старався не толочити постолами трави — усе живе, усе для чогось призначене. навіщо ж його мучити й нівечити? ».  про це також говорить багато повір"їв і прикмет українського народу, які так старанно вивчав сам планетник.

для планетника головним є  збереження природи, її краси і ми маємо брати з нього приклад для власних вчинків. для того  « жити і вдосконалюватися — піднятися до краси і сили природи, до волі і єдності».


До календарно-обрядової поезії належать колядки та щедрівки, веснянки, русальні, жниварські пісні.

У родинно-побутових піснях відтворено всі найважливіші вияви сімейного життя. Основні їх теми такі: щасливе й нещасливе подружнє життя, вірність і зрада, удівство, сирітство, трагічні випадки, перебування на чужині, стосунки між членами родини (між батьками і дітьми, братами і сестрами, свекрухою і невісткою, мачухою та нерідними дітьми тощо). Різновидами родинно-побутових пісень є колискові, танцювальні, жартівливі тощо. Особливо численні пісні про кохання і події, що пов’язані з ним (закоханість, побачення, вірність, зрада, суперництво, ревнощі, розлучення з милим (милою), тугу за коханим (коханою) та ін.).

Соціально-побутові пісні відтворюють громадське життя в усіх його виявах, зокрема стосунки між людьми різних в суспільства. Сюди належать пісні козацькі, про кріпацтво, чумацькі, рекрутські й солдатські, бурлацькі (наймитські), стрілецькі.

Популярно: Українська література