Есть ответ 👍

Характеристика образу терпелихи з наталки полтавки

181
302
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:


Терпелиха - мама наталки ,  бідна вдова, знедолена жінка-селянка  та одна з головних героїв п'єси і. котляревського "наталка полтавка". образ терпелихи - це образ люблячої матері.усі її вчинки визначаються тількі материнською любов'ю. вона прагне щастя наталці ,але її розуміння щастя не зовсім таке як у наталки.  гірка доля і нестатки змінили його.терпелиха вважає, що щастя-то достаток тому, що сама  зазнала в житті немало злиднів, бідувань. вона мріє про кращу долю для своєї доньки.  терпелиха співчуває наталці та розуміє палке коханя до петра тому , що петро був для неї, як син .але вона вважає, що бажання наталки вийти заміж за петра - це результат легковажності і життєвої недосвідченості молодої дівчини.  мати хоче, щоб наталка якнайшвидше вийшла заміж.терпелиха цінує те,що дочка важко працює ,щоб забеспечити її, але вона розуміє, що чесною працею злиднів не позбутися.матір ладна видати наталку за возного силоміць тількі , щоб її єдина кохана дитина не зазнала горя від бідності.  терпилиха сама каже наталці: «убожество моє, старость силують мене швидше замуж тебе оддати».   багатий зять для неї — єдиний вихід із злиднів, у яких вони опинилися.терпилиха поважала петра за доброту та працьовитість. але петро, на її думку, є перешкодою до щастя її доньки. любов і повага до петра замінюється незадоволенням, але бачачи його безмежну добрість і любов до наталки, відчуває, що була неправа, виступаючи проти нього.мати переконується, що дочка буде щасливою тільки з благородним і любим дочці петром.

ответ:С. Д. Аляб’єва, спеціаліст вищої категорії, старший учитель Криворізького науково-технічного металургійного ліцею № 16, Дніпропетровська обл.

Тема. М. А. Г. Енде «Джим-Ґудзик і машиніст Лукас». Фантастична країна Усландія та її мешканці. Моральні цінності, що утверджуються у творі

 

Мета:

-навчальна: до учням усвідомити ідейно-художні особливості повісті-казки М. Енде, прочитаної самостійно;

-розвивальна: розвивати навички самостійного обрання та читання художньої літератури відповідно донахилів та здібностей; розширювати кругозір учнів;уміння виокремлювати головне, робити висновки;

-виховна: спонукати до вдумливого та зацікавленого читання художньої літератури; прищеплюватилюбов до книги, сповідування загальнолюдськихцінностей, які утверджуються у кращих творах всесвітньоїлітератури, естетичний смак.

Теорія літератури: повість-казка, біографія, героїхудожнього твору, художні особливості, реальне тафантастичне, анкета.

Тип уроку: урок — бесіда з позакласного читання.

Обладнання: мапа світу, портрет М. А. Г. Енде,видання творів автора, створені учнями ілюстраціїдо

Популярно: Українська література