mcghcnnbn
17.01.2021 01:50
Биология
Есть ответ 👍

На завтра надо таблиця на біологію про молюсків : представники та їх значення

115
335
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:

fira2010f
4,6(50 оценок)

1) молюски (від лат. mоlusсus — м’який) — нечленисті тварини, тіло яких складається з голови, тулуба та ноги. на спинній стороні у тулуба шкіра утворює складку— мантію, вона виділяє речовини, які будують захисний утвір — черепашку. черепашка складається з вапняку, зверху вкрита рогоподібною речовиною. між мантією і тулубом розташована з’єднана з зовнішнім середовищем мантійна порожнина; 2) орган дихання — зябра або легеня; 3) кровоносна система незамкнена, є серце; 4) орган виділення — нирки; 5) нервова система розкидано-вузлового типу, має вигляд пари або кількох пар нервових вузлів, з’єднаних стовбурами, від яких відходять нерви; 6) кишечник наскрізний, є печінкова залоза та шлунок, часто — язик із зубчиками («терка»); 7) роздільностатеві або гермафродити, розвиток прямий або з перетворенням. до типу молюски належать класи: черевоногі, двостулкові, головоногі. клас черевоногі. клас налічує понад 85 тис. видів розміром від кількох міліметрів до 7-15 см. вони мають легені, а мешканці водойм зябра. тіло черевоногих молюсків, які живуть на суші, вкрите густим слизом, що захищає тварину від пересихання. представники класу: ставковик, виноградний слимак, голі слизуни, морські черевоногі молюски. у ставках, озерах і тихих затонах річок водяться ставковики. черепашка захищає м’яке тіло ставковика. тіло складається з тулуба, голови і ноги. нога в ставковика м’язиста і займає всю черевну частину тіла. тулуб укритий мантією і має таку саму форму, як і черепашка. рот веде до глотки. у ній є м’язистий язик, покритий хітиновими зубчиками — теркою. нею ставковик зіскрібає наліт з різних мікроорганізмів, що утворився на підводних предметах. орган дихання ставковика — легеня, яка являє собою тонку ділянку мантії, де розгалужуються кровоносні судини. кровоносна система незамкнена, складається із серця і кровоносних судин. серце складається з одного передсердя і шлуночка. виділення здійснюється ниркою.
annya306
4,7(13 оценок)

Температурні уподобання майже не впли­вають на будову рослин, оскільки пристосування до певних темпе­ратур пов'язані переважно з фізіологічними процесами. За впливом температури рослини поділяють на морозостійкі (організми помірних і прохолодних зон часто зазнають дії температури, нижчої ніж 0 °С, хоча ростуть лише при температурі вище 0 °С; сосна сибір­ська, морква, горох, жито), холодолюбні (зростають за постійної дії помірних низьких темпера­тур, мешканці тундри, високогір'я - мохи, кущисті лишайники, осока, полярний  мак, лохина, брусниця, карликова береза, полярна верба, кедровий стелюх), теплолюбні (надають перевагу місцезростан­ням, де не відчувається тривала дія низьких температур, рослини тропічних лісів).

Територія України розташована здебільшого в помірно теплій зоні із жарким літом і холодною зимою, рослинний покрив України від хвойних і мішаних лісів у північно-західних областях переходить до злакових степів на півдні.

Объяснение:

Популярно: Биология